Dziś coraz więcej kobiet cierpi na problemy z nadmiernym owłosieniem. Spowodowane to może być wieloma czynnikami, gdzie tu w grę wchodzą między innymi uwarunkowania genetyczne, przewlekłe choroby, czy stosowane leków, których owłosienie na skórze jest efektem ubocznym (do takich środków należą przede wszystkim leki zawierające sterydy). Niestety choć problem nie zagraża bezpośrednio zdrowiu i życiu, to w praktyce okazuje się on bardzo krępujący. Zwłaszcza w sytuacji, gdy znajdujemy się na plaży, lub basenie.

W tym celu często decydujemy się na usuwanie owłosienia za pomocą maszynki, lub woskowych plastrów. Oczywiście, metody te są skuteczne, jednak tymczasowo, gdyż już po kilku tygodniach włosy zaczynają odrastać, niekiedy jeszcze dłuższe i ciemniejsze. W związku z tym potrzeba sposobu, który usuwa nie tylko same włosy, ale i ich korzenie. Taką metodą okazuje się depilacja laserowa – ta szczególnie popularna w mieście Kraków. A czym ona jest, jakie ma zalety, i czy faktycznie jest bezpieczna? O tym wszystkim poniżej.

Depilacja laserowa Kraków – co to takiego?

Jak już wyżej zostało wspomniane, depilacja laserowa ma za zadanie na stałe usunąć owłosienie. Przeznaczony do tego laser diodowy wysyła fale o długości 808 mn. Fala ta ma głęboko przeniknąć do skóry. Same usuwanie owłosienia polega na maksymalnym rozgrzaniu cebulek włosowych przez impuls światła. Taki impuls ma temperaturę około 65 stopni Celsjusza.

Kiedy depilacja laserowa okazuje się skuteczna?

Przede wszystkim, tu należy wspomnieć, że nie wystarczy jeden zabieg depilacji laserowej, a całą procedurę należy powtórzyć kilkukrotnie. Dlaczego? Ma to związek z procesem odrastania włosów (tak zwany anagen), oraz wypadania włosów (faza spoczynku). Ten proces jest na tyle silnie zakorzeniony w organizmie, że jeden zabieg nie wystarczy, by go zredukować. Zwykle potrzeba około 6 zabiegów w odstępach około 8 tygodni. Co do samego owłosienia – im włosy są ciemniejsze, tym sam zabieg okazuje się skuteczniejszy. Samo powodzenie zabiegu zależy też od rodzaju skóry, oraz samego lasera.

Przeciwskazania

To przede wszystkim wszelkie choroby przewlekłe takie jak: padaczka, ponadto kolejne przeciwskazania, to między innymi: łuszczyca, bliznowce, czy bielactwo. Zabiegów laserowych nie można przeprowadzać w okresie ciąży, a także w trakcie przyjmowania niektórych leków. Jeśli decydujesz się na depilacje laserową pamiętaj, by Twoja skóra nie była opalona. Depilacja laserowa może zaszkodzić również kobietom mającym problem z trądzikiem.

Kraków – depilacja laserowa od ręki

Miasto Kraków cieszy się ogromnym uznaniem w kwestii depilacji laserowej. Dlaczego? Tu odpowiedzią jest przede wszystkim fachowość i rzetelność zabiegu. Specjaliści w tym mieście z powodzeniem wykonują zabiegi nawet na najbardziej wrażliwej skórze. Same zabiegi przebiegają niezwykle szybko i co najważniejsze – bezboleśnie. Są na tyle łagodne, że przeprowadza się je bez znieczulenia. A co najważniejsze – uzyskuje się trwały i doskonały efekt. Kontakty telefoniczne, oraz e – mailowe ułatwiają szybką rezerwacje terminu zabiegu.

Depilacja laserowa – dodatkowe informacje

Wiele kobiet zadaje pytanie, czy można taki zabieg przeprowadzić samemu w domu? Zwłaszcza, że aktualnie na rynku są dostępne tego typu urządzenia. Oczywiście, można, choć jeśli nie potrafisz tego robić, nie jest to bezpieczne. Źle przeprowadzony zabieg może sprawić, że Twoja skóra ulegnie oparzeniu. Co więcej zarówno w przypadku depilacji laserowej w salonie, jak i wykonaną samodzielnie zawsze warto skonsultować z lekarzem prowadzącym, bądź dermatologiem.

W pierwszym okresie po zabiegu skóra jest szczególnie wrażliwa. Musisz uważać więc stosując kosmetyki – nie używaj preparatów zawierających alkohol. Ponadto przez kilka tygodni należy unikać słońca.

Kolejną kwestią jest cena – ta choć przez wielu w pierwszej chwili może wydawać się wysoka, to przeliczając koszty stosowania innych, mniej trwałych metod, to ta opcja zdecydowanie się opłaca.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Pasta cukrowa do depilacji
Depilacja woskiem lycon

Wersja do druku