Jak zostać królową wizażu? Czy każda z nas się do tego nadaje? Każda kobieta lubi o siebie dbać. Jednak wiele z nas chce troszczyć się także o innych. Nie ma lepszego sposobu na wydobycie piękna kobiecej twarzy niż odpowiedni makijaż. Nic więc dziwnego, że zawód kosmetyczki nie traci popularności.

Szkoły i kursy

By zostać kosmetyczką należy ukończyć technikum, szkołę zawodową lub policealną w tym kierunku. Szkoła policealna GoWork to świetna alternatywa, szczególnie dla pań, które już mają inne wykształcenie, ale interesują się kosmetyką. Nauka w niej trwa znacznie krócej niż przygotowanie w technikum bądź szkole zawodowej, a przy tym jest bardziej nastawiona na pozyskanie niezbędnych umiejętności praktycznych. Technikiem usług kosmetycznych GoWork można zostać w każdym wieku, niezależnie od tego jaką szkołę ukończyłyśmy. W końcu na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno! Po ukończeniu szkoły policealnej można ciągle doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę. Pomagają w tym kursy, które są zwykle ukierunkowane na konkretny rodzaj zabiegu. To świetny sposób na zdobycie znajomości w branży oraz podwyższenie swoich kwalifikacji.

Dla kogo?

Panie zainteresowane wizażem z pewnością świetnie sprawdzą się w szkole policealnej GoWork. Aby robić piękne makijaże wcale nie trzeba mieć ogromnych zdolności manualnych. Cała sztuka wizażu jest oparta na wielogodzinnych ćwiczeniach praktycznych i ciężkiej pracy. Na kierunku technik usług kosmetycznych GoWork poznajemy różne sposoby wykonania makijażu i przydatne triki, które znacznie ułatwiają pracę. Jeśli radzimy sobie ze zrobieniem codziennego makijażu w domu nie musimy się niczego obawiać. Jeżeli i z tym mamy problem, tym bardziej warto udać się do szkoły policealnej – w takim miejscu poprawimy swoje zdolności. W pracy kosmetyczki przydają się umiejętności personalne. Osoby, które nie mają problemu z nawiązywaniem kontaktów na pewno lepiej sprawdzą się na tym stanowisku. Pamiętajmy, że wizyta w salonie kosmetycznym ma być przede wszystkim przyjemnością i okazją do zrelaksowania się. Klientki mają więc wychodzić z niego z uśmiechem na twarzy wywołanym nie tylko świetnymi efektami pracy, ale także przyjazną atmosferą.

Jakie perspektywy?

Po ukończeniu szkoły policealnej GoWork na kierunku technik usług kosmetycznych stoi przed nami wiele możliwości pracy. Możemy zatrudnić się w salonie kosmetycznym lub założyć własną działalność gospodarczą. Jeśli decydujemy się na tę drugą opcję, możemy pracować we własnym gabinecie bądź dojeżdżać do domów klientek. Wiele kosmetyczek łączy te dwie działalności i świadczy kompleksowe usługi, co spotyka się z jeszcze lepszym odbiorem. Mogłoby się wydawać, że założenie własnego salonu kosmetycznego wymaga ogromnych środków finansowych. Oczywiście, wynajęcie lub kupienie lokalu, a także zakup wszystkich niezbędnych kosmetyków to niemały wydatek. Jednak nie zawsze musimy pokrywać wszystkie koszty z własnej kieszeni. Z pomocą przychodzą nam dotacje z Unii Europejskiej lub Urzędu Pracy. O tym, jakie mamy szanse na tego typu świadczenia warto dowiedzieć się już na początku planowania własnego biznesu. Jeśli wówczas okaże się, że nie spełniamy pewnych kryteriów możemy szukać innych źródeł finansowania. Kredyt na rozwój własnego przedsiębiorstwa również jest jednym z rozwiązań, jednak jego wzięcie wiąże się z pewnym ryzykiem. Najlepiej więc odkładać pieniądze już w czasie przygotowywania się do zawodu. Nawet jeśli nie uda nam się uzbierać pełnej sumy, zawsze możemy poprosić o pomoc najbliższych lub skorzystać z jednej z powyższych opcji.

Kosmetyczka może połączyć swoje zainteresowania z zarabianiem pieniędzy. Taka praca z pewnością należy do przyjemnych. Jeśli więc pasją jest robienie makijażu i wszystko co z tym związane warto kształcić się w tym kierunku. Nie trzeba kończyć technikum ani szkoły zawodowej. Z myślą o kobietach w każdym wieku powstała bowiem szkoła policealna GoWork przygotowująca do zawodu kosmetyczki zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

szko?a medyczna

Wersja do druku