Wakacyjne wyprzedaże to rewelacyjna okazja, by kupić letnie ubrania jeszcze w sezonie oszczędzając nawet 70%. Na promocjach kupimy jednak nie tylko odzież sezonową, ale i eleganckie stroje na cały rok, a także kosmetyki i sprzęt RTV.

Najlepszy okres na zakupy odzieżowe

Wakacyjne wyprzedaże rozpoczynają się już w lipcu. To świetna okazja, by upolować letnie, modne ciuchy, które wykorzystamy jeszcze w tym sezonie. Obniżki sięgają nawet 70%. W tym czasie warto jednak pomyśleć również o zakupach na cały rok. Na promocjach kupimy nie tylko letnią odzież, która za rok może już być niemodna, ale i klasyczne, eleganckie stroje. To więc najlepszy okres, by zaopatrzyć się w eleganckie garsonki czy wieczorowe kreacje. Choć obniżki są duże, skompletowanie pełnej garderoby może okazać się dużym wydatkiem. W tej sytuacji nie warto jednak rezygnować z okazji, przekładając zakupy na późniejszy czas. Lepiej skorzystać z chwilówki przez Internet np. viasms.pl, którą możemy wziąć nawet korzystając ze smartfona w sklepie. Spłacimy ją w ciągu najbliższych tygodni, a ogólny bilans finansowy będzie i tak korzystny.

Nie tylko ubrania

Na wyprzedażach kupimy korzystnie nie tylko ubrania i buty. Na prawdziwe okazje można trafić również w sklepach oferujących sprzęt elektroniczny, a także sprzęt sportowy, jak również kosmetyki i biżuterię. Warto więc z zakupami poczekać do tego okresu, i zaopatrzyć się nawet na cały rok.

Kiedy polować na wyprzedaże?

Wakacyjne promocje zaczynają się w lipcu, a trwają zwykle do połowy sierpnia. Początkowo zniżki wynoszą 20-50%, a potem są coraz wyższe - sięgają nawet 70%. Najkorzystniejsze oferty często pojawiają się nagle i trwają krótko, dobrze więc być na bieżąco z ofertą ulubionych sklepów – odwiedzać galerie handlowe nawet codziennie, wypytywać sprzedawców i zapisać się na newsletter.

Co ze zwrotem?

Kupując na promocji często mamy ograniczoną możliwość zwrotu zakupionych towarów. Nie dotyczy to towarów wadliwych, a także kupowanych przez Internet - w tej sytuacji możemy zrezygnować z zakupu w ciągu czternastu dni nawet, jeśli nie podoba nam się kolor bluzki. Możliwość zwrotu bez podania przyczyny w sklepach stacjonarnych zależy od danego sklepu. Podczas wyprzedaży galerie handlowe pękają w szwach, co łączy się również z ogromnymi kolejkami do przymierzalni. Jeśli więc możemy zwrócić zakupiony towar choćby w przeciągu kilku dni, często bardziej się opłaci od razu kupić wybrany towar, przymierzyć na spokojnie w domu, i wówczas ewentualnie zdecydować się na zwrot.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Promocja na ciuchy
Co zrobi? z niepotrzebn? odzie???

Wersja do druku