Jak uzyskać śnieżnobiały uśmiech? – Wybielanie zębów bez tajemnic

Przebarwienia – przyczyna utraty bieli
Z wiekiem tracimy naturalny zębów poprzez wszelkiego rodzaju przebarwienia, które mogą być skutkiem wielu procesów. Na pewno nie raz słyszeliśmy o szkodliwym wpływie diety na kolor zębów: szczególnie źle działają w tym wypadku papierosy, kawa i czerwone wino, ale także inne produkty naturalne zawierające silne barwniki i działające na nasze uzębienie. Na powstawanie przebarwień mają także wpływ inne czynniki, takie jak: przebyte leczenie kanałowe, niektóre choroby, próchnica, a także zbyt duża ilość fluoru czy działanie leków.
Czy można wybielić zęby w domu?
Na rynku dostępne jest wiele produktów służących do samodzielnego rozjaśniania zębów. Pasty wybielające, żele, paski i inne rodzaje produktów pomagających uzyskać śnieżnobiały uśmiech zapełniają półki sklepów i drogerii. Kosmetyki te mają często działanie krótkotrwałe i nie wybielają całej powierzchni zęba, pozostawiając nieestetyczne ciemniejsze przestrzenie między zębami. Przy mocniejszych przebarwieniach poleca się korzystanie z zabiegów stomatologii estetycznej, ponieważ domowe metody nie będą dawały zadowalających skutków.
Wybielanie: usunięcie nalotu
Jedną z metod wybielania zębów jest usuwanie nagromadzonego na zębach nalotu. Może to odbywać się poprzez użycie skalera ultradźwiękowego, który pomaga rozbić kamień nazębny wywołując pewne reakcje fizyczne lub dzięki skalerowi ręcznemu, który rozbija kamień mechanicznie. Często skaling jest połączony z zabiegiem piaskowania polegającym na działaniu na zęby specjalnym proszkiem lub sprężonym powietrzem, które także wspomaga usunięcie nagromadzonego nalotu. Tak „wyczyszczone” zęby odzyskują dawny blask i jasny kolor.
Wybielanie zębów lampą w gabinecie
Profesjonalne wybielanie zębów za pomocą specjalistycznych lamp to zabieg, który daje satysfakcjonujące efekty i wymaga stosunkowo niewiele czasu. Wybielanie tą metodą odbywa się pod czujnym okiem lekarza stomatologa, co gwaratuje bezpieczeństwo zabiegu. Przed przystąpieniem do wybielania odbywa się badanie zębów, ustalenie koloru zębów oraz oczekiwanego przez pacjenta nowego odcienia. Po uprzednim zabezpieczeniu dziąseł, wykonuje się zabieg, który trwa mniej niż godzinę. Efekty takiego wybielania utrzymują się nawet do 2 lat.
Jeśli toczymy walkę o śnieżnobiały uśmiech i stosowane przez nas metody nie dają oczekiwanych skutków, warto rozważyć skorzystanie z oferty stomatologii estetycznej. Należy także pamiętać, że osoby, których przebarwienia powstały wskutek leczenia kanałowego będa wymagały innych form wybielania zębów.
Najczęściej zadawane pytania
Podobne artykuły:
z?byWersja do druku
Szukaj
Jak zacząć pracę w branży medycznej bez matury? - kursy Medyczne w szkole policealnej
Dla wielu z nas praca w branży medycznej może się wydawać nieosiągalna bez egzaminu dojrzałości. Jest to jednak ogromny błąd. Z łatwością w szkołac
Optometryczne badanie wzroku
Jeśli zauważysz, ze twój wzrok się pogorszył, masz trudności z czytaniem, lub twoje oczy łzawią bez powodu, nie zwlekaj z wizytą u optometrysty.
Dieta na wiosnę, czyli jak wrócić do formy po zimie
Na hasło „zdrowa dieta” wielu z nas reaguje z dużą niechęcią. Czy można odżywiać się zdrowo i bez wyrzeczeń? Oczywiście, że tak, tylko t
Odwiedziliśmy znany w Warszawie salon sukni ślubnych
Idąc ulicami Warszawy mijamy wiele salonów z modą ślubną. DAMA Couture wydaje się jednym z nich. Jednak po zbadaniu informacji o tym miejscu, okazuj
Najlepsze książki dla dzieci w różnym wieku: przewodnik dla rodziców
Jak wybierać książki dla dzieci, które pobudzają ich wyobraźnię, wspierają rozwój i przyciągają uwagę? Poznaj nasz przewodnik, kt&o