Hollywoodzki biały uśmiech to zdecydowanie marzenie niejednego i niejednej z nas. Każdy z nas marzy o śnieżnobiałych zębach, które zdecydowanie wyglądają zdrowo i pięknie rozpromieniają twarz, gdy się śmiejemy. Czasem wybielanie jest wręcz koniecznością, zwłaszcza gdy borykamy się z przebarwieniami, np. po kawie lub herbacie. Jak więc szybko i w prosty sposób wybielić swoje zęby?

 

Dlaczego zęby się przebarwiają?

Każdy z nas choć raz pewnie borykał się z przebarwieniami na zębach lub z efektem żółtych zębów. Dotyczy to zwłaszcza osób, którzy regularnie palą papierosy oraz piją dużo kawy lub herbaty. Choć zęby naturalnie nigdy nie są śnieżnobiałe, można dzięki pewnym działaniom i odpowiedniej pielęgnacji sprawić, by były one pozbawione przebarwień i białe. Tak jak włosy na naszej głowie mogą mieć różny odcień, tak też jest z zębami - każdy z nas ma trochę inny ich odcień. Dbając o zęby warto unikać pewnych czynników, które mogłyby naturalny kolor zębów popsuć.

Mowa tu oczywiście o wspomnianym już paleniu tytoniu, piciu sporych ilości kawy i herbaty, nieprawidłowej higienie zębów i nagromadzeniu się na ich powierzchni osadów płytki bakteryjnej oraz kamienia nazębnego, etc. Trzeba także wiedzieć, iż zęby zmieniają swój odcień w wyniku naturalnego procesu starzenia się zębów, wskutek nadmiernego użycia fluoru w okresie tworzenia się zębów, a także w rezultacie przyjmowania antybiotyku - tetracykliny w okresie dzieciństwa. 

Jeśli uważamy, iż barwa naszych zębów mogłaby być bardziej estetyczna, mamy dziś sporo sposobów na to, by je wybielić i o nie zadbać. Takie wybielanie zębów jest korzystne z co najmniej kilku powodów. Przykładowo biały uśmiech zdecydowanie odmładza wygląd twarzy, dodaje pewności siebie i poczucia własnej atrakcyjności, a także sprawia, iż jesteśmy lepiej odbierani np. przez nowopoznane osoby. Warto więc się o niego postarać, by jeszcze chętniej uśmiechać się na co dzień.

Paski i pasty wybielające - sposób na promienny uśmiech

Sposobami, po które najprościej jest sięgnąć w momencie, gdy chcemy wybielić swoje zęby, są pasty oraz paski wybielające. Paski wybielające to świetny sposób na bielsze zęby, który dostępny jest dla każdego, a wszystko możesz wykonać w domu - bez konieczności wizyty u dentysty.

Paski wybielające zęby są dostępne, bezpieczne oraz łatwe w użyciu, a ich efektywne działanie oparte jest na zawartości nadtlenku wodoru. Są one bardzo elastyczne, a wszystko, co trzeba zrobić to jedynie nakleić je na zębach. Paski nakłada się na zęby rano i wieczorem na ok. pół godziny.  W czasie, gdy paski mają styczność z powierzchnią szkliwa, substancja aktywna utlenia przebarwienia, powodując ich rozpad.

Zaletami pasków wybielających jest to, iż jest to bardzo łatwo dostępna metoda wybielania zębów, można ją szybo zastosować, a efekty są bardzo zadowalające. By wybielanie zębów za pomocą pasków było jeszcze efektywniejsze, warto przed ich zastosowaniem usunąć kamień nazębny w gabinecie dentystycznym. 

Pamiętać trzeba, iż paski nie są zalecane kobietom w ciąży ani osobom do 18. roku życia.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku