Wybór odpowiedniego dla siebie dezodorantu lub antyperspirantu wydaje się być bardzo prostym zadaniem - w końcu chodzi przede wszystkim o to, by wybrany produkt ochronił nas przed nadmiernym poceniem przez cały dzień. Jednak prawda jest taka, że współczesne kobiety bardzo poważnie podchodzą do spraw związanych z higieną oraz pielęgnacją ciała, dlatego zależy im również na tym, by zakupiony przez nie dezodorant lub antyperspirant pełnił również funkcje pielęgnacyjne, a przy tym był łagodny dla delikatnej skóry pod pachami. Jaka jest różnica między antyperspirantami a dezodorantami? Czy lepszy będzie produkt w kulce czy w sprayu? Podpowiadamy, jak dokonać właściwego wyboru!

Dezodorant a antyperspirant

Panie bardzo często mają problem z doborem odpowiedniego produktu do pielęgnacji skóry pod pachami, gdyż nie do końca rozumieją różnicę pomiędzy pojęciem dezodorantów, a antyperspirantów. Teoretycznie antyperspirant jest produktem, który lepiej radzi sobie z nadmiernym poceniem - działa u źródła problemu, czyli zapobiega rozwojowi bakterii. Dezodorant natomiast tylko tuszuje problem, nadając skórze ładny zapach na kilka godzin. Trzeba jednak zaznaczyć, że ten podział był wyraźny jeszcze kilka lat temu, podczas gdy dziś nazwy antyperspirant i dezodorant stosuje się najczęściej wymiennie. Pod jakim kątem zatem wybrać produkt odpowiedni dla siebie? Przede wszystkim zwracając uwagę na jego skład. Najlepiej wybierać skuteczne, ale przy tym naturalne antyperspiranty i dezodoranty bez aluminium, które zapewnią nam prawidłową ochronę przed potem oraz pielęgnację skóry pod pachami.

Dezodoranty damskie Garnier

Na rynku kosmetycznym znajdziemy wiele różnych rodzajów dezodorantów i antyperspirantów spełniających wymagania i potrzeby współczesnych kobiet. Decydując się jednak na wybór konkretnego produktu powinnyśmy zwrócić uwagę na kilka różnych czynników.

  • Wybrany przez nas antyperspirant w kulce czy w sprayu nie powinien zawierać alkoholu - ma to szczególne znacznie w sytuacji, gdy decydujemy się na regularne golenie bądź depilację, po których skóra jest skłonna do podrażnień oraz zaczerwienień.
  • Jeżeli mamy do czynienia z wyraźnym problemem nadmiernego pocenia, najlepiej wybierać antyperspiranty w sztyfcie - talk, jako główny składnik dezodorantu, będzie skutecznie pochłaniał nadmiar wilgoci.
  • Gdy skóra pod pachami posiada skłonności do nadwrażliwości, nasz dezodorant powinien odznaczać się nie tylko łagodnym składem, ale też lekką i kremową konsystencją, która zapewni im dodatkową pielęgnację.

Gdzie w takim razie szukać odpowiedniego dla siebie dezodorantu? Szczególnie warto zainteresować się ofertą dezodorantów damskich Garnier, które zyskały wyjątkowe uznanie wśród kobiet na całym świecie zarówno ze względu na ich skuteczność, jak i łagodny skład.

Jak używać dezodorantu?

Dezodorant może być skuteczny w swoim działaniu tylko w przypadku, gdy będziemy właściwie go stosować. Wbrew pozorom nie chodzi tu jednak wyłącznie o prawidłową aplikację produktu, ale też inne czynniki.

  • Musimy pamiętać przede wszystkim o tym, by przed nałożeniem antyperspirantu dokładnie oczyścić skórę pod pachami - jeśli ominiemy tę czynność, preparat będzie nie tylko mniej skuteczny w swoim działaniu, ale też nie poradzi sobie dostatecznie dobrze z likwidacją przykrego zapachu.
  • Skórę pod pachami możemy oczyszczać przy pomocy zwykłego mydła z wodą lub też toniku do twarzy o właściwościach antybakteryjnych - bardzo ważne jest to, aby skutecznie pozbyć się bakterii, które są źródłem nadmiernej potliwości oraz nieprzyjemnej woni.
  • Nie możemy też zapominać o regularnej depilacji w okolicy pach - włosy stanowią doskonałe środowisko dla rozwoju bakterii.
  • Po aplikacji wybranego dezodorantu lub antyperspirantu należy też odczekać odpowiednią ilość czasu, która pozwoli na dokładnie wchłonięcie się produktu w skórę - nie możemy bowiem oczekiwać, że dezodorant będzie działał tak samo skutecznie w sytuacji, gdy jego większą część pozostawimy na bluzce.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku