Jedni obchodzą je hucznie i w gronie rodziny, inni wolą bardziej kameralne świętowanie – rocznica ślubu jest dobrą okazją, aby spędzić ze sobą miły wieczór i przypomnieć sobie wyjątkowy dzień sprzed lat. Co zrobić, aby jubileusz był niezwykły?

Jaki prezent?

Rocznice ślubu mają swoje nazwy – pierwsza z nich to papierowa, druga bawełniana, trzecia skórzana… i tak aż do piętnastej, bo później własne miano ma już tylko co piąty jubileusz. Niektórzy twierdzą, że każda z takich okazji wymaga odpowiedniego prezentu, a upominek powinien nawiązywać do nazwy, co podkreśli charakter rocznicy. Oczywiście nie jest to konieczność, a większą radość od kompletu pościeli z okazji drugiej rocznicy sprawić może np. wspólna wycieczka. Najważniejsze, to wziąć pod uwagę zainteresowania i gust współmałżonka. Miłośnikowi muzyki spodoba się np. najnowsza płyta ulubionego wokalisty, albo podwójny bilet na koncert. Jako prezent dla żony bardzo często wybierana jest biżuteria - kobiety uwielbiają ozdoby, dlatego taki upominek na pewno będzie trafiony. Jeśli rocznica jest wyjątkowa, warto poszukać czegoś, co odda jej znacznie. Dobrym pomysłem będzie na przykład biżuteria, jaka wykonywana jest w pracowni Inne Obrączki. Piękny pierścionek stworzony według projektu męża to nie tylko atrakcyjna ozdoba, ale również cenna pamiątka.

We dwoje czy ze znajomymi?

Na uroczyste przyjęcie z okazji rocznicy ślubu decydują się głównie pary z nieco dłuższym stażem. Obiad w restauracji to doskonała okazja, aby zaprosić najbliższą rodzinę oraz przyjaciół i powspominać ślub i wesele. Małżeństwa kilkuletnie zazwyczaj wolą ten dzień spędzić tylko we dwoje. Romantyczna kolacja w restauracji to dobry sposób na świętowanie, ale z pewnością nie jedyny. Równie dobrze można zostać w domu, obejrzeć razem zdjęcia ślubne i napić się wina. Inna możliwość to spędzenie tego dnia w wyjątkowym miejscu. Może to być np. weekendowa wycieczka za granicę, albo wizyta w SPA, gdzie małżonkowie będą mogli się zrelaksować i odpocząć od codziennych obowiązków.

Zorganizowane świętowanie

W obecnych czasach, kiedy powstają firmy specjalizujące się w przygotowywaniu wieczorów panieńskich i kawalerskich, przyjęć weselnych, a nawet tych rozwodowych, bez trudu znaleźć można również usługi związane ze świętowaniem rocznicy ślubu. Korzystając z nich powierzamy profesjonalistom organizację przyjęcia, ale nie tylko – tego typu firmy służą pomocą także w przypadku, gdy para zechce spędzić ten dzień we dwoje. Osoby zajmujące się organizacją ślubnych jubileuszy twierdzą, że zdecydowanie bardziej popularne jest świętowanie właśnie w ten sposób, jednak czasem zdarzają się pomysły ekstremalne, a więc np. wspólny skok na bungee.

Planując rocznicę ślubu nie musicie wydawać majątku na ogromną imprezę, czy niesamowitą atrakcję dla drugiej osoby. Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na huczne przyjęcie w gronie przyjaciół i rodziny, czy też postanowicie spędzić wieczór tylko we dwoje, pamiętajcie, aby ten dzień należał tylko do Was.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Makrama
Pierścionek
prezent na miko?ajki

Wersja do druku