Prezent na Mikołajki, podobnie jak każdy inny czy to na urodziny czy rocznicę ślubu, bywa czasem problematyczny. Co wybrać, za ile, czy się sprawdzi? Takie i inne wątpliwości nachodzą nas całymi falami. Mimo setek poradników i doradców bywa, że do samego końca nie wiemy co wybrać. I o ile w przypadku znajomych czy kolegów z pracy ten temat nie spędza nam snu z powiek, tak w przypadku najbliższych chcemy, aby prezent był wyjątkowy. Dziś przychodzimy do was z rozwiązaniem, nie mówimy, że uniwersalnym, ale na pewno na tyle dobrym, żeby je rozważyć. Co powiecie prezent mikołajkowy w postaci biżuterii? Rozwińmy tę myśl!

 

Mikołajki - kiedy je obchodzimy i dlaczego obdarowujemy się wtedy prezentami?

Zacznijmy od pochodzenia tego święta. Mikołajki, a właściwie imieniny Mikołaja obchodzimy szóstego grudnia, na cześć biskupa z Miry, świętego Mikołaja. Biskup ten, żyjący w okolicach III-IV wieku rozsławił się swoją działalnością charytatywną. Jako anonimowy darczyńca obdarowywał potrzebujących i dzieci najpotrzebniejszymi artykułami i starał się, by nikomu niczego nie brakowało. Na jego cześć kontynuujemy tę tradycję i obdarowujemy się upominkami. Dawniej, to święto miało wymiar symboliczny i upominek dostawały tylko dzieci, najczęściej orzechy, owoce czy smakołyki i warto tutaj zaznaczyć, że były to jedyne prezenty w okresie świątecznym. Dopiero od niedawna prezenty wręcza się również na Boże Narodzenie i to właśnie prezent pod choinkę jest najbardziej okazały.

Biżuteria na Mikołajki - czy to dobry pomysł na prezent?

Symboliczny drobiazg na Mikołajki jest zawsze dobrym rozwiązaniem. Pozwala powoli wprowadzić się w świąteczny nastrój i przywołać uśmiech na twarz osoby obdarowanej. Biżuteria na Mikołajki ma ten dodatkowy atut, że jest uniwersalna i w przeciwieństwie do świątecznego swetra czy fikuśnych świątecznych skarpetek z powodzeniem może być noszona cały rok. Łańcuszek, kolczyki, biżuteria srebrna czy wisiorek będą modne przez cały rok i mogą z łatwością być noszone tak na co dzień jak i na ważniejsze okazje.

Biżuteria z kamieni naturalnych od Kulki- idealny prezent mikołajkowy dla kobiety

Kiedy już podejmiemy decyzję, że biżuteria na mikołajki to najlepszy prezent dla dziewczyny lub żony, czas przejść do wyboru idealnego modelu biżuterii. Gdzie? Na przykład w salonie jubilerskim Kulka. Na ich stronie internetowej są świetnie zaprezentowane różne rodzaje biżuterii. Delikatne kolczyki, bransoletka z cyrkoniami, czy naszyjnik z zawieszką to zawsze dobry wybór. Ciekawym pomysłem są naszyjniki z kamieni naturalnych. Delikatne łańcuszki, przepiękne kolory i moc drzemiąca w kamieniach, które wybierzesz. Ukryte właściwości kamieni, dla niektórych często są ważniejsze niż wygląd samych ozdób. Dodatkowo całość elegancko zapakowana tak, by wyjątkowy prezent na mikołajki przyszedł gotowy do wręczenia.

Mikołajkowy prezent dla Niego - modna biżuteria męska

Przyjęło się, że biżuteria dla panów to ewentualnie naszyjnik z medalikiem, czy obrączka ślubna. To poważny błąd. Ozdoby dla panów to obecnie naprawdę szeroki wybór dopracowanej, męskiej i stylowej biżuterii, która przypadnie do gustu nawet tym najbardziej wybrednym mężczyznom. Bransoletki, wisiorki ze srebra czy stylowe różańce. Na stronie Kulki efektowna biżuteria męska jest naprawdę rozbudowana, a proponowane stylizacje zachwycają, do tego stopnia, że wybór tej najlepszej stanowi nie lada wyzwanie.

Jaką biżuterię kupić bliskim na Mikołajki - podsumowanie

Mikołajkowy prezent to zazwyczaj drobny upominek, świadczący o tym, że pamiętamy o bliskich i są oni dla nas ważni. Warto jednak, żeby wybrany przez nas drobiazg był przemyślany. Dobry pomysł na doskonały prezent w przypadku biżuterii to coś wpasowującego się w styl biżuterii noszonej przez tą osobę. Kolczyki ze srebra na prezent na mikołajki dla kogoś kto nosi tylko złoto to znak, że nie znamy danej osoby i jej upodobań. Trzeba się zatem poważnie zastanowić przed ostateczną decyzją, warto w tym celu zajrzeć na stronę Kulki i tam poszukać inspiracji i rozwiązań, które będą pasować wszystkim.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku