Wypożyczenie auta na tydzień, weekend lub jeden dzień to dobra okazja do skorzystania z profesjonalnych usług wypożyczalni samochodowych. Nowoczesny wynajem krótkoterminowy oznacza profesjonalny pojazd, wysokiej klasy wyposażenie oraz pakiet ubezpieczeń oraz komfort poruszania się po mieście i poza nim. Tak skomponowana propozycja ułatwi podjęcie decyzji, da możliwość przemierzania dróg w kraju oraz za granicą.

Podpisanie umowy na krótkoterminowy wynajem auta

Kiedy warto wynająć pojazd? Zawsze wtedy, gdy twoje auto jest unieruchomione lub bliskie awarii, a także jeśli nie posiadasz własnego samochodu. Wygoda szybkiego przemieszczania się stanowi wystarczający argument, a możliwość dopasowania okresu wynajmu pozwoli najlepiej wykorzystać ten czas zgodnie z planami i potrzebami. Poza przykrymi okolicznościami, takimi jak kolizja czy awaria, można wymienić kilka takich, które zostawią miłe wspomnienia z autem wyposażonym na krótki termin w roli głównej.

1. Szybka przejażdżka w jeden dzień autem z wypożyczalni

Spontaniczny wyjazd do sąsiedniego miasta połączony ze zwiedzaniem lub rodzinny piknik za miastem warto uzupełnić solidnym środkiem transportu. Szeroki wachlarz aut proponowanych przez solidne wypożyczalnie sprawia, że dotarcie do celu będzie bardziej beztroskie, a powrót bezpieczny. Pojazd może zostać dostarczony pod wskazany adres i odebrany ze wskazanego miejsca.

Zazwyczaj wypożyczalnie oferują tę nieodpłatną usługę na terenie danego miasta, a poza tą strefą dostarczają i odbierają auto za niewielką dopłatą. Często bez dodatkowych kosztów udostępniane jest wyposażenie w postaci fotelików samochodowych, bagażników dachowych oraz CB radia. Również w przypadku wynajmu jednodniowego powinna zostać podpisana umowa, określająca warunki współpracy.

2. Wynajem krótkoterminowy: od piątku do niedzieli

Taki wynajem może obejmować także inną konfigurację weekendowych dni. Pozwala to zaplanować dłuższy wyjazd w kraju, połączony z noclegami, a często także wyjazd za granicę bez nerwowego zerkania na zegarek. Wybrane auto może być dostępne w przypadku spontanicznego zgłoszenia się do wypożyczalni, natomiast bezpieczniejszą opcją jest rezerwacja, która zapewnia, że samochód nie zostanie wydany innej osobie w określonym podczas rezerwacji czasie.

Klika dni to często wystarczający okres na wynajem świąteczny lub uroczystości rodzinne. Nowoczesne, sprawne auto z pełnym zbiornikiem paliwa będzie odpowiednim towarzyszem w wybrany weekend, pozwoli bezpiecznie przewieźć najbliższych i przetransportować bagaże. Profesjonalne pakiety ubezpieczeń są dodatkowym plusem, ponieważ obejmują pojazd, kierowcę, i pasażerów na każdym etapie podróży.

3. Krótkoterminowe wypożyczenie samochodu: na kilka dni lub kilka tygodni

Zazwyczaj mianem wynajmu krótkoterminowego określa się wypożyczenie na czas do 30 dni, natomiast w przypadku poszczególnych wypożyczalni indywidualne ustalenia zawarte są w umowie. Planowana wycieczka krajoznawcza po Polsce lub dłuższy wyjazd zagraniczny są dobrym powodem do skorzystania z takiej możliwości. Dobre wypożyczalnie samochodów dbają o tworzenie nowych standardów podróżowania.

Taka forma wypożyczenia jest zasadna również wtedy, gdy planujesz kupić samochód, lecz chcesz mieć czas na jego swobodne przetestowanie. Bez długotrwałych zobowiązań można się przekonać, czy komfort jazdy oraz wrażenia podczas przemierzania miejskich ulic i podmiejskich dróg odpowiadają twoim oczekiwaniom. Nie ma tutaj długotrwałych umów, czy zobowiązań. Może istnieć możliwość zakupu tego auta od wypożyczalni, natomiast nigdy nie ma takiej konieczności. (Więcej o wynajmie krótkoterminowym tutaj)

Propozycja wynajmu krótkoterminowego z korzyścią dla firm

Auta na wynajem sprawdzą się także w prowadzeniu firmy. Sporadyczne delegacje, wyjazdy nieregularnych odstępach czasu, projekty oparte na wizytach biznesowych lub sezonowy charakter konkretnych działań to częste powody korzystania z wypożyczonych aut. Elegancki pojazd zawsze stanowi dopełnienie wizualne firmy.

Wypożyczenie na krótki okres pozwala zrezygnować z własnej floty, a tym samym oszczędnie gospodarować środkami. Zwalnia z konieczności zakupu samochodu, zwłaszcza dla pracowników sezonowych oraz partnerów biznesowych z odległych miast lub zza granicy. Nowoczesny samochód do dyspozycji w każdej chwili pozwoli sprawnie funkcjonować w biznesie i życiu prywatnym.

Więcej informacji o wynajmie samochodów na stronie www.wypozyczalniaszczecin.pl


Samochód z wypożyczalni w trasie

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

rękawiczki

Wersja do druku