Odkurzacz jest sprzętem niezbędnym w każdym gospodarstwie domowym. Można powiedzieć, że większość z nas nie wyobraża sobie sprzątania bez użycia odkurzacza. To właśnie on jest pogromcą największych nieczystości. Odkurzacz dobrze radzi sobie z kurzem i brudem osiadającym na podłogach. Niektóre z modeli można wykorzystać również do czyszczenia mebli tapicerowanych i wnętrz samochodów. Poniżej przedstawiamy wybrane rodzaje odkurzaczy.


Odkurzacz pionowy

Jest to lekki i wielofunkcyjny sprzęt. Można nim czyścić zarówno podłogi (w tym panele, parkiety, dywany, glazurę), jak i tapicerkę, dywaniki samochodowe, kanapy, sofy i materace. Odkurzacz pionowy jest lekki, dzięki czemu z łatwością przeniesiemy go z piętra na piętro. Chodzenie z góry na dół stanie się znacznie łatwiejsze niż z ciężkim odkurzaczem tradycyjnym. Dodatkowo sprzątając nim nie musimy się schylać, ani zginać. Możemy to robić zachowując naturalną postawę stojącą.

Odkurzacz cyklonowy

Tego rodzaju sprzęt charakteryzuje się tym, że jest wyposażony w specjalny zbiornik na kurz i brud. Nie posiada on miejsca na worki, gdyż jest odkurzaczem bezworkowym. Tego typu odkurzacze są wyposażone w specjalne systemy filtracyjne, dzięki którym zablokowane jest wydostawanie się na zewnątrz niechcianych pyłów. Sprawia to, że odkurzacze te są dobre dla alergików.

Odkurzacz ręczny

Jest to odkurzacz, który dobrze radzi sobie z przestrzeniami trudnodostępnymi. Jest niezawodny przy czyszczeniu kanap, sof, foteli oraz wnętrz aut. Na rynku można znaleźć odkurzacze ręczne wykorzystujące zarówno czyszczenie na sucho, jak i na mokro. Dzięki temu z łatwości doprowadzimy odświeżane przestrzenie do czystości.

Odkurzacz piorący

Jest to urządzenie, które daje nam możliwość prania wykładzin, dywanów, chodników i innych tego rodzaju akcesoriów. Odkurzacz ten oczyszcza powierzchnie z zalegających resztek kurzu i brudu. Uprane dywany przestają być siedliskiem drażniących pyłków i innych substancji, które negatywnie wpływają na alergików.

Wszystkie powyższe typy odkurzaczy, a także inne jak np. odkurzacz parowy, można nabyć między innymi w Mango. Jest to sklep od dawna obecny na polskim rynku, który posiada także duże doświadczenie w dystrybucji sprzętów AGD.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy

Wersja do druku