Dobry odkurzacz pionowy to sprzęt bardzo przydatny w każdym domu. Różne modele i ich funkcje nie ułatwiają niestety wyboru. Jeśli więc nie wiesz, jaki odkurzacz pionowy wybrać, zapoznaj się z możliwościami tych urządzeń, a to ułatwi Ci podjęcie decyzji.

Odkurzacz stojący – nowoczesny design i ergonomia

Dobry odkurzacz pionowy zdecydowanie odmienia codzienność, a wszystko przez komfort pracy, który oferuje użytkownikowi. Jego pionowa konstrukcja sprawia, że w czasie odkurzania nie trzeba się schylać. Sprzątanie w pozycji wyprostowanej chroni przed dolegliwościami bólowymi kręgosłupa. Odkurzacze wyposażone są także w ergonomiczne uchwyty, dzięki którym bardzo łatwo manewruje się urządzeniem. Jeśli do tego zwrócimy uwagę na niewielką wagę urządzeń, to możemy być pewni, że może nie pokochamy odkurzania, ale będziemy brać się za nie znacznie chętniej.

Wielu klientów urzeka też nowoczesny design. Każdy odkurzacz stojący bardzo dobrze się prezentuje, a jeśli do tego jego szczotki wyposażone są w oświetlenie LED, to wygląda jak najnowsza zdobycz techniki. Dzięki niewielkim lampkom LED można znacznie dokładniej odkurzać, bo wówczas łatwiej dostrzec kurz i wszelkie zanieczyszczenia.

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy – nieograniczony zasięg pracy

Odkurzacze mające tę opcję wyposażone są dodatkowo w akumulatory. Zgromadzona w nich energia pozwala na odkurzanie bez podłączania urządzenia kablem zasilającym do gniazdka. Ta funkcja zapewnia wielką wygodę w czasie pracy. Przewód się nie plącze, nie zahacza o meble, a odkurzacz dociera do nawet najbardziej odległych zakątków domu lub mieszkania.

W zależności od modelu odkurzacza akumulatory są w stanie zgromadzić energię, która pozwoli na nieprzerwaną pracę urządzenia od 20 do nawet 80 minut. Trzeba pamiętać, by przed sprzątaniem naładować akumulator maksymalnie, bo wówczas będzie można odkurzać bez niespodziewanych przerw. Odkurzacz pionowy bezprzewodowy najlepiej ładować tuż po zakończonej pracy.

Odkurzacz stojący 2w1

Niektóre modele odkurzaczy mają wspaniałą cechę. W jednej chwili mogą zmieniać swoją formę. Z odkurzaczy podłogowych potrafią przeistoczyć się w odkurzacze ręczne. Mały odkurzacz jest bardzo przydatny przy likwidowaniu kurzu zgromadzonego w miejscach położonych wysoko. Takimi niewielkimi sprzętami świetnie odkurza się góry szaf, żyrandole i karnisze. Bardzo przydatne są także przy sprzątaniu kabiny pasażerskiej i bagażnika samochodu.

Odkurzacz do sprzątania na mokro

Każdy, kto ma w domu małe dzieci i nie wie, na jaki odkurzacz pionowy się zdecydować, powinien wybrać ten, który ma wbudowaną funkcję sprzątania na mokro. Urządzenia tego typu najczęściej wyposażone są w dwa zbiorniki. W pierwszym znajduje się czysta woda, a do drugiego trafia z powrotem ta brudna, tuż po umyciu podłogi. To bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Rodzice maluchów doceniają też fakt, że takim urządzeniem z łatwością sprząta się rozlane soczki i herbatki. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku