Współczesna kobieta każdego dnia staje przed mnóstwem wyzwań, ponieważ często pełnimy równocześnie bardzo wiele funkcji. Jesteśmy pracownicami, szefami, żonami, matkami… Skąd znaleźć na to wszystko czas? I nie zatracić samej siebie? Przepis na sukces jest bardzo prosty: odpowiednia organizacja dnia.


Zaczyna się dzień. Dla niejednej z nas już o świcie, ponieważ musimy wyprawić dzieci do szkoły czy przedszkola, postawić na nogi cały dom, a równocześnie same przygotować się do dnia pełnego pracy. Nieważne czy spełniamy się jako bizneswoman, czy jako pani domu – czas każdej z nas jest tak samo cenny i dla każdej z nas odpowiednie zarządzanie nim powinno być podstawą. Przede wszystkim do dobrej kontroli czasu potrzebny jest odpowiedni czasomierz, a piękne i ekskluzywne zegarki znajdziemy na chrono24.pl. Mogą nam one służyć nie tylko do sprawdzania godziny – wybierzmy model, który odzwierciedli naszą osobowość, a będzie ozdabiał nasz przegub i samo spoglądanie na zegarek będzie już sprawiać nam przyjemność. Każdej kobiecie należy się odrobina luksusu, a jeśli przy tym ma pełnić niezbędną funkcję – warto postawić na styl.

Każdego dnia warto wiedzieć zawczasu, co będzie się robić kolejnego. Krótko mówiąc: planujmy do przodu. Jeśli będziemy wiedzieć, co musimy załatwić nazajutrz, łatwiej nam będzie się zorganizować. Ustalmy najważniejszy cel dnia oraz kilka drugoplanowych. W codziennym harmonogramie w pierwszej kolejności uwzględniajmy te najważniejsze sprawy, ponieważ z natury ludzkiej najbardziej produktywni i wydajni jesteśmy w godzinach dopołudniowych. Oczywiście, nie wszystko da się przewidzieć – ale właśnie po to potrzebne nam są plany, aby mieć czas na rozwiązywanie niespodziewanych problemów lub po prostu… odpoczynek. Jedna minuta planowania czynności pozwoli nam zaoszczędzić nawet do 10 minut na jej wykonanie. W skali tygodnia uzbiera się nawet kilka godzin czasu, którego dotąd nie miałyśmy.

Plany jednak powinny być nie tylko krótkoterminowe, jednodniowe. Jeśli już wcześniej zaplanujemy weekend, urlop czy nawet spotkania rodzinne, będziemy mieć więcej czasu na ich realizację. Zaplanowane wcześniej przyjęcie pozwoli uniknąć chaosu w kuchni czy panicznego poszukiwania cateringu. Wcześniejsze zorganizowanie całego wyjazdu może nam pomóc zaoszczędzić także pieniądze – taniej zakupimy bilety lub wcześniej sprawdzimy atrakcyjne oferty biur podróży. W tym momencie przysłowie „czas to pieniądz” nabiera dosłownego znaczenia.

Jednak czas to nie tylko pieniądz – przecież jeśli sprawniej będziemy wywiązywać się ze swoich obowiązków, będziemy mieć więcej czasu dla siebie. Każdej z nas potrzebne są małe przyjemności: czy to kawa z przyjaciółką czy wieczór z książką. Dzięki dobrej organizacji czasu będziemy mogły sobie na to pozwolić bez żadnych wyrzeczeń.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku