Dywan to niemal nieodłączny element dziecięcego pokoju. To aspekt dekoracyjny, ale także miejsce zabaw naszej pociechy. Dzięki niemu dziecko posiada przyjazną i miękką podłogę, na której może bez obaw siedzieć i poświęcać się swoim zajęciom. Dywan nie tylko ogrzeje podłogę, ale również zamortyzuje upadki. Wybierając więc dywan dziecięcy warto dokładnie przemyśleć sprawę, by wybrać model najbardziej odpowiedni.


Bajkowe wzory

Wzorów i kolorów dywanów dla dzieci dostępnych na rynku jest mnóstwo. Każde dziecko może mieć dywan taki jaki sobie wymarzy. Kolory to nie tylko kwestia wizualna. Dzięki bogatej kolorystyce, różnym kształtom i fakturze rozwija się wyobraźnia oraz zmysły naszego malucha. Duży wybór sprawi również, że pokój dziecka zamieni się w baśniową krainę. Dywany dla dzieci można dobrać ze względu na płeć, wiek dziecka, czy też jego ulubionych bohaterów kreskówek. Istnieje też wiele dywanów, które mogą służyć jako gra, czy też imitują ulice miasta.

Cechy dobrego dywanu dla dziecka

Wybierając dywan dla dzieci decydujmy się na modele miękkie w dotyku, puszyste oraz wielobarwne. Im dłuższe włosie w dywanie tym lepiej. Dzięki temu dywan zamortyzuje upadek malucha na podłogę. Dobrym wyborem będzie dywan typu shaggy. Kolejną kwestią są właściwości antyalergiczne. Trzeba zwrócić uwagę na skład materiału z którego wykonany jest dywan i sprawdzić czy na któryś z  nich dziecko nie jest uczulone. Najlepsze właściwości antyalergiczne posiadają dywany akrylowe, poliestrowe oraz bawełniane. Są to również dość tanie dywany.

Wzór dywanu

Kształt pokoju dziecka powinien determinować kształt dywanu. Na powierzchni dywanu nie powinniśmy układać ciężkich przedmiotów. Będzie to przeszkoda przy odkurzaniu dywanu i może powodować gromadzenie się kurzu i alergenów. W utrzymaniu czystości są również trudne dywany dla dzieci w kształcie zwierząt. Posiadają one nieregularne kontury, co jest nie lada wyzwaniem przy odkurzaniu pokoju. Pamiętajmy, że układ mebli w dziecięcym pokoju może ulec zmianie, dlatego dywan powinien być ponadczasowy i łatwy w ułożeniu.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Teddyroom

Wersja do druku