Przełom wiosny i czerwca to ostatni moment na to, aby zabrać się za remont łazienki. Jeśli jesteś na etapie zakupu materiałów wykończeniowych, akcesoriów i doboru systemu oświetleniowego, dziś podpowiemy ci, jak odświeżyć wnętrze, a przy tym nie nadwyrężyć swojego domowego budżetu.


Generalny remont łazienki nie będzie konieczny

 

Mimo że za generalny remont łazienki zapłaciłbyś specjalistom nawet kilka tys. złotych, to my razem z ekspertami Sanco Design przedstawiamy dziś rozsądne i ekonomiczne rozwiązania, dzięki którym, z twojego portfela zniknie nie więcej niż kilkaset złotych, a ostateczny efekt będzie i tak bezkompromisowy.

 

5 kroków do nowoczesnej łazienki

 

Krok 1: Pozbądź się tradycyjnego grzejnika na rzecz mat podpodłogowych

 

Jeśli zdecydowałeś się na zmianę posadzki, możesz rozważyć zmianę systemu grzewczego w łazience. Zastąpienie dużego, żeliwnego kaloryfera na rzecz maty podpodłogowej to dobry pomysł.

 

Warto wiedzieć: Maty możesz ułożyć sam, wykonanie instalacji zostaw elektrykowi.

 

Nie dość, że zyskasz dodatkowe miejsce, to po łazience będziesz mógł komfortowo chodzić na boso.

 

Krok 2: Zmień akcesoria łazienkowe na te odporne na działanie wilgoci

 

Masz już dość korodujących mydelnic, uchwytów na ręczniki i papier? Wyrzuć je do śmieci, bo te nie dość, że wyglądają mało estetycznie, to zacieki powstające na ich powierzchni mogą skutecznie zanieczyścić umywalkę, glazurę i kabinę prysznicową.

 

–    Dobre akcesoria łazienkowe to te, które nie tylko w 100% wpisują się w oczekiwania estetyczne domowników, ale i na etapie produkcji zostały zabezpieczone powłoką antykorozyjną – mówi nam ekspert sklepu Sanco Design.

 

 

Krok 3 Stary żyrandol zamień na lekką oprawę sufitową LED

 

Twój stary żyrandol nie tylko zbiera znacznie więcej zanieczyszczeń z wnętrza niż jakakolwiek inna oprawa sufitowa, ale i jego funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia. Ze względu na swoją charakterystyczną budowę, żyrandole rzucają półcienie i jeśli chcesz się ich pozbyć, to możesz albo wyposażyć wnętrze o kinkiety ścienne, albo wymienić go na plafon z żarówkami LED.

 

Krok 4: Pozbądź się brodzika w kabinie prysznicowej

 

Pozbądź się brodzika i tradycyjnej kabiny prysznicowej. Wykonaj odpływ liniowy, słuchawkę prysznica zamontuj na ścianie, a strefę kąpieli wydziel korzystając z dużej tafli szkła lub materiału typu pleksi.

 

Krok 5: Wymień starą glazurę na wodoodporne fototapety

 

Za ułożenie nowej glazury w łazience (razem z fugowaniem) musiałbyś zapłacić przynajmniej 50 złotych za 1 metr kwadratowy. Rozwiązaniem może okazać się fototapeta, którą położysz na wcześniej zmatowione i wyrównane płytki.

 

Treść fototapety możesz swobodnie dopasować do swoich oczekiwań. W minimalistycznych wnętrzach łazienek (zakładamy, że we wnętrzu dominują połyskujące, ciemne powierzchnie) doskonale będą prezentowały się nocne panoramy miast lub krajobrazów.

 

Z kolei, jeśli jesteś właścicielem klasycznie urządzonej łazienki możesz zdecydować się na fototapety z treściami natury, np. dużymi źdźbłami traw. Zieleń kontrastująca z bielą daje wyjątkowe poczucie lekkości i świeżości.

 

- -

 

Publikacja przy współpracy z zespołem www.sanco-polska.pl.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

dekoracja wnętrz

Wersja do druku