Jest wiele rzeczy, na które nie mamy wpływu: długość naszych nóg, kolor oczu czy kształt paznokci. Nie każda z nas może być Anią Rubik czy Angeliną Jolie – nie oznacza to jednak, że nie możemy zadbać o to, na co mamy wpływ – na zdrową cerę czy harmonijną sylwetkę!


Co więc możesz zrobić, by wyglądać najlepiej na swoje możliwości? Przede wszystkim:

 

Zadbaj o cerę

Choć wielkość naszych oczu jest zapisana w genach, a wielkość ust można na stałe poprawić tylko inwazyjnymi zabiegami, możesz sprawić, by Twoja twarz wyglądała promiennie i świeżo, dbając o stan naszej skóry. Pierwszą zasadą, jakiej należy bezwzględnie przestrzegać, jest codzienny demakijaż – położenie się spać w makijażu to zbrodnia na naszej skórze. Nie możesz też zapomnieć o codziennym rytualne oczyszczanie – tonizowanie – nawilżanie, które wykonuj dwa razy dziennie. Wystarczą tylko 3 minuty rano i wieczorem, by poprawić stan swojej skóry i wyglądała ona na zadbaną. Do tego pilnuj, by w diecie nie zabrakło warzyw i owoców oraz sporej ilości płynów, głównie wody i herbatek ziołowych.Zadbaj też o piękne rzęsy - specjalna odżywka do rzęs, która zmaksymalizuje ich długość i gęstość (np. Realash: www.realash.pl), sprawi, że Twoje spojrzenie będzie czarowało nawet bez mocnego makijażu.

Popraw makijaż

Warto również zadbać o swój codzienny wygląd, stawiając na delikatny makijaż każdego dnia. Już odrobina podkładu i tuszu doda nam pewności siebie, a to z kolei wpłynie na samopoczucie i wygląd. Jak wykonać taki makijaż krok po kroku? Zacznij od delikatnego, średniokryjącego podkładu – rozprowadź go najlepiej gąbeczką typu beauty blender. Następnie użyj różu w kremie, dającego delikatniejszy i bardziej naturalny wygląd. Całość delikatnie przypudruj, uważając, by nie zrobić efektu maski! Następnie przejdź do makijażu oczu: podkreśl brwi (ale nie rysuj ich na nowo, chodzi tylko o delikatnie podkreślenie!), zastosuj dwa cienie do powiek, jaśniejszy na całą powiekę, ciemniejszym podkreśl miejsce tuż nad załamaniem. Delikatnie pociągnij rzęsy tuszem – jeśli masz niebieskie oczy – brązowym, zielone – fioletowym, a brązowe – granatowym. Teraz wystarczy już tylko szminka w kolorze brudnego różu lub błyszczyk do ust, a Twoja twarz będzie delikatnie podkreślona, bez przemalowywania się.

Popracuj nad sylwetką

Choć nie da się bezinwazyjnie powiększyć biustu lub wydłużyć nóg, odpowiednia korekcja sylwetki sprawi, że niezależnie od jej kształtu, będziemy zgrabne. Oczywiście podstawą są ćwiczenia wzmacniające mięśnie, przede wszystkim brzucha i grzbietu, co wpływa na całą naszą postawę. Dlatego koniecznie musisz wprowadzić tego typu ćwiczenia trzy razy w tygodniu. Możesz też zapisać się na basen, który świetnie wpływa na całą sylwetkę. Nie zapomnij jednak o innych partiach ciała – nogach, pośladkach, a także traktowanych przez kobiety bardzo po macoszemu rękach. By sylwetka wyglądała harmonijnie konieczne jest ćwiczenie wszystkich grup mięśniowych, inaczej dojdzie do dysproporcji. Jeśli nie jesteś pewna, jak i co powinnaś ćwiczyć, najlepiej udaj się do klubu fitness po poradę.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Rzęsy na pasku
makija? oka

Wersja do druku