Długie, gęste rzęsy potrafią przyciągnąć wzrok i zwrócić na siebie uwagę. Zjawiskowe spojrzenie uzyskać można w niezwykle prosty sposób, bez konieczności wykonywania zabiegów w salonie kosmetycznym, czy długotrwałego stosowania specyfików mających za zadanie poprawić kondycję rzęs. Wystarczą jedynie zakupione w drogerii lub w sklepie internetowym sztuczne rzęsy na pasku i odrobina wprawy. W poniższym artykule przedstawimy, jak samodzielnie przykleić rzęsy na pasku, w szybki oraz bezpieczny sposób.

Rodzaje sztucznych rzęs

Sztuczne rzęsy dostępne są w dwóch wariantach: na pasku oraz w formie kępek. Oba rodzaje znacznie odróżniają się sposobem aplikacji, dlatego w poniższym artykule omówimy poprawne zakładanie rzęs na pasku.

Ta aplikacja wydawać się może nieco trudniejsza niż przyklejanie kępek, gdyż nakleja się je jednorazowo. Osoba początkująca może więc mieć trudności z idealnym trafieniem paskiem tuż nad linię naturalnych rzęs. Jednak doświadczeni eksperci uspokajają - wystarczy cierpliwy trening, aż nabierze się wprawy, a kolejna aplikacja zajmie dużo mniej czasu, niż pojedyncze przyklejanie kępek.

Niezbędne akcesoria 

Rzęsy na pasku zaaplikować można na dwa różne sposoby. Zanim przejdziemy do ich omówienia, wskażemy niezbędne narzędzia do założenia rzęs, niezależnie od wybranej metody przyklejania, zestaw ten jest taki sam w obu przypadkach. W sklepie Wonder Lashes można odnaleźć wszystkie niezbędne akcesoria w atrakcyjnych cenach. Należą do nich:

  • Pęseta (zaleca się użycie pęsety przeznaczonej specjalnie do aplikowania rzęs, natomiast ta, której używa się do brwi, także spełni swoją rolę),
  • Klej do rzęs,
  • Małe nożyczki kosmetyczne,
  • Rzęsy na pasku.

W którym miejscu powinny znaleźć się sztuczne rzęsy?

Tasiemka powinna zostać przyklejona dokładnie tuż nad linią naturalnych rzęs, nie na nich, ale też nie wyżej. Ważne również, aby rzęs nie naklejać bezpośrednio w zewnętrznym kącie oczu. Powinno się delikatnie odsunąć w głąb wewnętrznej strony, by uniknąć efektu opadania powieki. Jeżeli taśma jest za długa, należy ją przyciąć wyłącznie od zewnątrz. 

Samodzielne przyklejanie rzęs na pasku - krok po kroku

1. Przed przystąpieniem do aplikacji, należy dokładnie umyć ręce i zdezynfekować narzędzia, które będą używane. Warto również wykonać próbę "na sucho", aby przećwiczyć ruchy dłonią i wiedzieć, w którym dokładnie miejscu umieścić pasek z rzęsami. Jest to bardzo istotne, by znalazł się w odpowiednim miejscu, nie bezpośrednio na rzęsach, ale też nie za wysoko nad nimi. 

2. W kolejnym kroku należy chwycić sztuczne rzęsy pęsetą, a następnie nałożyć cienką warstwę kleju na pasek. Można to zrobić za pomocą pędzelka albo wycisnąć wcześniej jedną kroplę na dłoń i przesunąć po niej tasiemką.

3. Nie należy od razu po nałożeniu kleju, aplikować go na rzęsy. Powinno się odczekać około minuty, tak aby klej przeschnął i stał się bardziej gęsty i gumowaty. Po upłynięciu tego czasu, pasek z rzęsami należy przyłożyć jak najbliżej naturalnych rzęs i mocno przycisnąć, najpierw na środku powieki, a następnie po bokach. 

4. W momencie gdy klej wyschnie, rzęsy powinny zostać dociśnięte pęsetą. Gotowe!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku