Przed laty ikona kina lat pięćdziesiątych, piękna i seksowna Marylin Monroe śpiewała, iż Diamonds are a best girl’s friend. „Mężczyźni wolą blondynki” – film, w którym po raz pierwszy padły te słowa do dziś pozostaje jednym z największych filmowych hitów, a słynna piosenka… przekleństwem wszystkich mężczyzn. Kobiety kochają diamenty, te prawdziwe i sztuczne, te najdroższe i z niższej półki, ale jedno jest pewne – biżuteria była jest i pewnie na zawsze pozostanie trafionym bez pudła prezentem na każdą okazję i o każdej porze roku.


Co wybieramy najczęściej?

Według badań Panowie najczęściej obdarowują swoje kobiety pierścionkami. Jeżeli jest to pierścionek zaręczynowy zazwyczaj jest on z brylantem lub cyrkonią. Coraz częściej Panowie decydują się na taki prezent również z okazji rocznicy ślubu lub Świąt Bożego Narodzenia. Nierzadko pierścionkami Panie obdarowują się same. Wtedy wybierają zazwyczaj duże, ozdobne pierścienie będące dziś jednym z najmocniejszych trendów jubilerskich. Na kolejnych miejscach plasują się bransoletki, kolczyki, wisiorki oraz kolie. Biżuterię lubimy dostawać i lubimy nią obdarowywać – to wciąż jeden z najpopularniejszych pomysłów na elegancki prezent.

Biżuteria na co dzień

Jeszcze kilkanaście lat temu biżuteria kojarzyła się z mało dostępnym luksusem, na który można było sobie pozwolić tylko kilka razy w roku. Pierścionek zaręczynowy, obrączki, kolia na czterdziestą rocznicę ślubu – biżuteria ekskluzywna po dziś dzień kojarzy nam się z produktem najwyższej jakości, który ma, a wręcz powinien mieć swoją cenę. Coraz mocniejszym trendem jest jednak biżuteria rozumiana jako modny gadżet, który pasować będzie zarówno do marynarki jak i zwykłego t-shirtu. Kobiety sięgają najczęściej po duże, ozdobne pierścienie, grube bransolety czy wisiory oraz długie, sięgające często ramion kolczyki.

Jak nie przesadzić?

Powiedzenie, iż siła tkwi w prostocie doskonale rozumie niejeden stylista. Rzucająca się w oczy, mocno ozdobna biżuteria nie pasuje każdemu – mogą się na nią zdecydować artyści, wykonawcy wolnych zawodów, których nie obowiązuje żaden dress code, styliści. Pracownicy biurowi, pracownicy korporacji czy chociażby nauczyciele muszą jednak nauczyć się stawiać na minimalizm tak, by ich wygląd nie przykuwał nadmiernej uwagi. Idealnie sprawdzi się tutaj dyskretna, delikatna biżuteria w srebrze lub złocie, nie narzucająca się i zgodna z przyjętym w firmie dress codem.

Już mam – co teraz?

By biżuteria służyła nam długie lata zachwycając jakością i urodą musimy przestrzegać kilku zasad. Biżuteria przez cały okres użytkowania wymaga czyszczenia, polerowania, a czasem nawet specjalnej kąpieli. W sklepach znajdziemy specjalne ściereczki oraz płyny do pielęgnacji srebra i złota, dobrze sprawdza się również pasta do zębów, która doskonale oczyszcza srebrne błyskotki. Tak pielęgnowana biżuteria służyć nam może przez wiele lat ciesząc oko i przywracając miłe wspomnienia.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Pasta z makreli z majonezem kalorie
Pierścionek
Pierścionek zaręczynowy z kamieniem

Wersja do druku