Szybki prysznic lub długa kąpiel – bez względu na wybór wieczornej toalety, warto zwrócić uwagę na środek kosmetyczny, który ma pielęgnować skórę. Okazuje się, iż mydło w kostce znacznie wysusza i ściąga naskórek, natomiast peeling niszczy delikatną powierzchnię ochronną skóry. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się żel pod prysznic, który nie tylko skutecznie usuwa zanieczyszczenia, ale także nie narusza bariery ochronnej skóry.

Tradycyjne mydło w kostce

Dawniej mydła były robione na bazie tłuszczy zwierzęcych i do dzisiaj niewiele się pod tym względem zmieniło. Tak naprawdę mydło składa się z wyższych soli tłuszczowych o zasadowym odczynie, którego działanie polega na wnikanie w cząsteczki brudu i odrywaniu od skóry. Niestety, sięgając po tradycyjny środek myjący należy liczyć się z przykrymi konsekwencjami w postaci wysuszonej i napiętej skóry, która jest podatna na uszkodzenia zewnętrzne, a także na pękanie naczynek krwionośnych, nie wspominając o zaburzeniu produkcji sebum. Mydło powinno służyć wyłącznie myciu rąk, natomiast do pielęgnacji ciała zaleca się stosowanie specjalistycznych kosmetyków.

Żel pod prysznic

Sklepy i drogerie oferują ogromny wybór żeli pod prysznic. Kuszą one zapachami, barwami, pięknymi opakowaniami i obiecują natychmiastową poprawę kondycji skóry. Wybierając odpowiedni żel pod prysznic, warto zwrócić uwagę na jego składniki. Powinien zawierać pielęgnujące ekstrakty roślinne, składniki mineralne oraz olejki eteryczne, które wykazują silne działania natłuszczające, odżywcze i łagodzące (przykładem takiego dobrze skomponowanego kosmetyku są produkty z serii Palmolive Naturals). Żele pod prysznic nie zmieniają naturalnego odczynu pH skóry i nie zabijają flory bakteryjnej. Nawilżają cerę i delikatnie ją oczyszczają z brudu i wszelkich zanieczyszczeń.  Zastosowanie naturalnych olejków sprawia, iż nadają skórze przyjemny zapach, a także wykazują działanie relaksujące dla całego organizmu. Można ich używać na każdy rodzaj skóry, nakładając bezpośrednio na ciało lub za pomocą gąbki.

Peelingi i balsamy

Używanie tradycyjnego mydła wymusza aplikowanie intensywnie nawilżających balsamów i mleczek do pielęgnacji całego ciała. Systematyczne stosowanie żeli pod prysznic nie powoduje podrażnień i nadwrażliwości skóry, dzięki czemu nie jest wymagane stosowanie dodatkowych kosmetyków. Inaczej sprawa wygląda w przypadku peelingu. Dogłębne oczyszczenie ciała powinno odbywać się nie częściej niż raz w tygodniu (w przeciwnym wypadku niszczy się ochronną powierzchnię skóry). Najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po produkt 2w1, czyli połączenie tradycyjnego żelu pod prysznic zawierającego delikatnie myjące granulki. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku