Zachwyt nad działaniem różnego rodzaju antybiotyków już minął. Niezbyt kreatywni lekarze przypisywali je Polakom, odkąd stały się popularne w naszym kraju. Jednak szybko okazało się, iż częste ich stosowanie wpływa niekorzystnie na nasz organizm i pozbawia go naturalnych mechanizmów obronnych. Co więcej, wirusy uodparniają się na nie i potrzebują coraz bardziej silnych odpowiedników. Dlatego wielu ludzi szuka skutecznych metod walki z chorobami bez użycia antybiotyków. Większość z nich odnajduje ratunek w naturalnych sposobach, które coraz bardziej zyskują na popularności.

Jednym z takich sposobów godnych uwagi jest z pewnością srebro koloidalne – surowiec farmaceutyczny. Znane jest dopiero od 90 lat, dlatego możemy czuć się szczęściarzami z powodu możliwości z jego korzystania. I tak, odpowiednio przetworzone srebro potrafi zlikwidować bakterie, wirusy, pleśń i grzyby. Zaleca się więc jego stosowanie przy katarze, przeziębieniu, grypie, kaszlu, zapaleniu gardła, zatok czy płuc. Co więcej, srebro takie wspomoże nas przy trudno gojących się ranach lub zmianach na skórze. Używa się go wtedy jako tonika, którym przemywamy twarz lub inne miejsca. Co ciekawe, znajduje swoje zastosowanie także jako środek antyseptyczny do mycia zębów lub płukania ust. Warto dodać, że może okazać się pomocne przy problemach z opryszczką. Nie można jednak zapomnieć o tym, iż w aptece znajdziemy tylko srebro koloidalne jako suplement diety, a srebro o większym stężeniu możemy zakupić na przykład przez Internet. Wiele osób stwierdza również, że regularne przyjmowanie tego suplementu diety zwiększyło ich energię życiową oraz poprawiło jakość myślenia.

Jednak tak samo jak ze wszystkimi suplementami diety, nie można przesadzić. Jednym z najpoważniejszych zaburzeń może być srebrzyca. Pojawia się na skutek zbyt dużej ilości srebra w organizmie a jej skutki mogę być nieodwracalne – zabarwienie na niebiesko dziąseł, gałki ocznej czy narządów wewnętrznych. Dawkowane go w zbyt dużych ilościach będzie więc toksyczne dla ludzkiego organizmu. Tak więc przyjmowanie srebra koloidalnego może przynieść pozytywne skutki dopiero wtedy, kiedy będzie odpowiednio przyjmowane.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku