Wypożyczanie samochodu staje się coraz bardziej popularne. Wprawdzie najczęściej wynajmują auta pracownicy firm będący w podróżach służbowych, niemniej jednak zdarza się również, że samochód wypożyczają rodziny na wspólny wyjazd. Zobacz, co warto wiedzieć zanim wynajmiesz auto na podróż z dzieckiem.

1. Wcześniejsza rezerwacja

Małe dzieci mają zazwyczaj sporo energii i nierzadko pojawia się problem z łobuzem biegającym w sklepie czy w banku. Taki biegający maluch może znacznie utrudnić wynajęcie pojazdu w wypożyczalni, dlatego warto przed tym się zabezpieczyć i zarezerwować pojazd za pośrednictwem internetu. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać np. wynajem samochodów Kraków i wybrać z listy stronę, za pośrednictwem której zarezerwujesz pojazd. Po dokonaniu rezerwacji wystarczy zgłosić się po auto w wyznaczonym terminie a formalności trwają już tylko chwilkę.

2. Dobrze dobrany sprzęt

Wybierając się w podróż z dzieckiem musisz pamiętać o specjalnym foteliku. Większość wypożyczalni samochodów ma na stanie certyfikowane foteliki dla dzieci w różnym wieku, które można wypożyczyć za dodatkową opłatą. Warto także zorientować się czy w ofercie wypożyczalni znajduje się sprzęt multimedialny, który uprzyjemni malcowi podróż.

3. Ubezpieczenie

Wybierając się w podróż z dzieckiem warto także wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Zazwyczaj jest to związane z niewielką dopłatą, a nierzadko taka nadprogramowa polisa bardzo się przydaje.

4. Czystość

Musisz również pamiętać o tym, że w regulaminach wypożyczalni samochodów jest zaznaczone, że klient ponosi koszty mycia, czyszczenia lub naprawy pojazdu. Dlatego też musisz zwrócić uwagę na to w jakim stanie wypożyczasz i w jakim oddajesz samochód. Warto pamiętać, że czyszczenie zalanej sokiem tapicerki może być bardzo kosztowne.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jak montowa? fotelik dzieci?cy w samochodzie

Wersja do druku