Montaż fotelika dziecięcego to zadanie nieskomplikowane, któremu z pewnością podoła bez trudu każdy rodzic, nieprawdaż? Oczywiście tak mogłoby się wydawać, jednakże fakty okazują się być całkowicie inne. Ogrom dostępnych modeli fotelików oraz sposobów ich mocowania sprawia, że niekiedy nawet osoby pokładające ogrom wiary we własne doświadczenie i wiedzę muszą skapitulować i zajrzeć do instrukcji bądź poszukać porad w globalnej sieci Internet. Jak prezentują się najczęściej popełniane przez świeżo upieczonych rodziców błędy? Sprawdźmy to!


 

Często podczas montażu fotelika po raz pierwszy ustawiany jest nieprawidłowy kąt nachylenia siedziska, przez co dziecko może grymasić podczas dłuższych podróży, jako że nieprzerwanie będzie mu opadała główka lub też odczuwać będzie zmęczenie szyi. Pomimo, że problem ten niezwykle łatwo jest zniwelować lub nawet usunąć poprzez odpowiednie wyregulowanie pokręteł produktu, to często pozostaje on niezauważony, rodzice natomiast są przekonani, iż kwestią problematyczną jest choroba lokomocyjna dziecka bądź jego niechęć do wycieczek autem. Warto także podczas montażu zadbać, aby pasy bezpieczeństwa zostały poprowadzone w sposób prawidłowy, nie były blokowane żadnym z elementów siedziska, a także utrzymywały malucha w sposób pewny, a jednocześnie nie prowadziły do jego przyduszania czy też dyskomfortu. Warto od razu po zakończeniu montażu posadzić dziecko w foteliku i w formie zabawy testować prawidłowe ułożenie pasów - z pewnością zaoszczędzi to nam wielu problemów podczas dłuższych tras, jako że będziemy pewni, iż nasza pociecha bezpiecznie siedzi lub leży w foteliku, natomiast pasy bezpieczeństwa chronią ją przed przesuwaniem się lub też wypadnięciem z fotelika.

 

Niekiedy produkty będące bohaterami dzisiejszego wpisu wyposażone są w rączkę. Po zamocowaniu fotelika należy ją złożyć, tak aby nie utrudniała ona prawidłowej pracy pasom, jak również nie zasłaniała widoczności kierowcy. Jest to błąd niezwykłe trywialny, jednakże często popełniany przez rodziców, szczególnie w sytuacji, gdy są oni przede wszystkim skupieni na tym, by szybko dotrzeć w określone miejsce, przez co kwestie bezpieczeństwa oraz wygody jazdy schodzą na drugi plan - naszym zdaniem nie należy do tego dopuszczać.


Niezwykle istotną kwestią, na którą po prostu nie możemy nie zwrócić uwagi jest prawidłowe przymocowanie fotelika do złącza zaimplementowanego w samochodzie. Przez wyruszeniem w trasę należy sprawdzić, czy fotelik zatrzasnął się oraz czy nie występują jakiekolwiek luzy mogące świadczyć o nieprawidłowym montażu. Niejednokrotnie na produkcie znajdują się nalepki informujące użytkownika o tym jak należy tego dokonać - warto z nich skorzystać, aby zapewnić dziecku maksimum komfortu oraz bezpieczeństwa. Z pewnością nie będzie to od nas wymagało nadmiaru czasu oraz wysiłku. Mamy wielką nadzieję, że rodzice po przeczytaniu niniejszego artykułu wystrzegać się będą popełniania podobnych błędów, natomiast podróże z dzieckiem będą im przebiegały niezwykle przyjemnie oraz bezproblemowo.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jak montowa? fotelik dzieci?cy w samochodzie

Wersja do druku