Każde dziecko powinno umieć pływać. Dzięki temu będzie mogło nie tylko swobodnie uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego, ale także poczuje się bezpiecznie podczas wakacji nad morzem lub nad jeziorem. Jeszcze jakiś czas temu nauka pływania była dużo bardziej skomplikowana. Obecnie, dzięki dostępowi do nowoczesnego sprzętu pływackiego, nabycie tych umiejętności jest nie tylko szybsze, ale także i dużo przyjemniejsze.

Badania dowodzą, żedzięki dodatkowym akcesoriom dziecko uczy się pływać nawet trzyrazy szybciej. Na taki stan rzeczy ma wpływ wiele czynników.Pierwszym z nich jest bezpieczeństwo. Akcesoria pływackie pozwalajądziecku utrzymać się na wodzie. Nasz maluch wie, że w momencie gdypoczuje się niepewnie, gadżety tego typu nie pozwolą muniespodziewanie się zanurzyć. Najlepiej widać tą zależność naprzykładzie deski pływackiej. Dzięki niej nasza pociecha, bez obawo własne bezpieczeństwo, może skupić się na prawidłowymułożeniu swojego ciała na powierzchni wody. Ponadto, sprzęt tenułatwia naukę poszczególnych technik pływackich. Deska pływackapodłożona pod brzuch nie tylko wymusza na dziecku odpowiedniąpozycję, ale sprawia także, że może ono swobodnie manewrowaćnogami i rękami, ćwicząc tym samym ruchy do poszczególnych stylówpływackich.

Każdy pływak wie takżejak ważna jest odpowiednia praca nóg podczas pływania żabką.Najlepszym sposobem na opanowanie tej umiejętności jest właśniepraca z deską pływacką. Kładąc się na wodzie, dziecko trzymadeskę w wyprostowanych przed sobą rękach. Pozwala ona mu utrzymaćsię na powierzchni wody, ułatwiając jednocześnie pracę nóg.Dzięki temu dziecko doskonale ćwiczy wybrany element pływacki, ainstruktor pływania ma doskonały podgląd na prawidłowośćwykonywanego ćwiczenia. Za pomocą deski ćwiczyć można takżeruchy rąk np. do kraula. Deskę umieszcza się wtedy międzyłydkami. W ten sposób nogi pozostają unieruchomione, a pracująjedynie same ręce.

Deska pływacka to takżeznakomity przyrząd ułatwiający dziecku naukę pływania stylemgrzbietowym. Położenie się plecami na wodzie sprawia początkującympływakom wiele problemów. Dużo łatwiejsze jest natomiastwykonanie tego manewru z deską. Wystarczy, że dziecko przytrzymadeskę w okolicy brzucha, a już będzie mogło swobodnie ibezpiecznie położyć się na wodzie. Nauka pływania z deską jesttakże dużo łatwiejsza ze względu na jej opływowy kształt.Ułatwia on przemieszczanie się w wodzie i sprawia, że dziecko niemusi wkładać w nie całej swojej energii.

Deski pływackie sąbardzo lekkie i równocześnie całkowicie bezpieczne nawet dlanajmłodszych pływaków. Oprócz nauki pływania, dziecko możeużytkować deskę także do wielu innych wodnych zabaw. W niektórychsklepach internetowych spotkamy także deskido pływania z ciekawą grafiką. Ta z pewnością spodoba sięTwojemu dziecku, bo nie ma dla niego nic lepszego od nauki pływaniaw towarzystwie swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Deska pływackasprawi, że Twoje dziecko nauczy się pływać w mgnieniu oka. Jużniedługo będziecie zatem mogli wspólnie wybierać się na basen iczerpać radość z wodnych aktywności!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku