Termin "moda" ogólnie kojarzy się nam z czymś topowym, ale niekoniecznie wygodnym. Buty mające nowoczesne kształty często deformują i obcierają nasze stopy, czyniąc ich użytkowanie istną katorgą. Wygoda noszenia obuwia odchodzi na dalszy plan, ustępując miejsca obowiązującym trendom.

Dlaczego tak ważne jest wygodne obuwie?

W butach spędzamy pół życia. Zarówno w szkole, jak i w pracynie mamy możliwości ich zdjęcia. Styl życia narzuca namkonieczność ciągłego przemieszczania się - godziny spędzone zakierownicą samochodu, ciągłe bieganie od biura do biura naprzemian z męczącą nogi pracą w jednej pozycji. Niewygodne iniedopasowane do naszej stopy obuwie może prowadzić do zmęczeniastóp lub nawet ich deformacji. Wygoda powinna mieć więc kluczoweznaczenie przy wyborze butów. Jednocześnie bardzo szybkozmieniający się świat mody zmusza nas do tego, by zwrócić uwagęna obowiązujące w danym czasie trendy.

Jak pogodzić modny styl z wygodą?

Już od wieków wiadomo, że dobre obuwie powinno być wykonane zmiękkiej, naturalnej skóry (np. butyClarks). Skóra ma bardzo dobre właściwości paroprzepuszczalnei jest bardzo wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. Skórzane butyświetnie dopasowują się do kształtu każdej stopy. Nawet po wielugodzinach noszenia nie odczuwa się dyskomfortu. 


Dobre obuwiepowinno być wykonane w całości ze skóry, bez wstawekniepotrzebnego materiału, które tylko osłabiają konstrukcję.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

zdjęcia

Wersja do druku