Urządzając sypialnie wiele osób popełnia ten sam błąd. Stawia do niej telewizor, zapominając o tym, że jest to miejsce, w którym mamy przede wszystkim odpocząć, i w którym mamy mieć czas tylko dla siebie.
1) Dlatego też, jeśli tylko jest taka możliwość należyzrezygnować z obecności telewizora w salonie. Zamiast niego możepojawić się półka z książkami, kwiatek, czy inna ulubionaozdoba.

 

2) Urządzając sypialnie należy także zwrócić uwagę nakolory. Wybierając jasne, ciepłe kolory, zdecydowanie łatwiejbędziemy się odprężać. Natomiast, jeśli wolimy ciemniejszebarwy to zadbajmy o to, aby ich odcień nie był zbyt zimny, ipostarajmy się przełamać je ciepłymi akcentami, którymi mogąbyć na przykład kolorowe narzuty na łóżko, czy pościel wjasnych kolorach.

3) Urządzając sypialnie wiele osób uważa, że jest to miejsce,w którym musi koniecznie znaleźć się miejsce na nocy stolik, małąszafkę, oraz zestaw kilku innych mebli. Warto jednak zastanowić sięnad tym, czy nasza sypialnia nie zostanie w ten sposób przytłoczonaprzez meble, a my będziemy mieć wrażenie, że mamy w niej niewielemiejsca dla siebie. Warto zastanowić się nad zakupem szafy, którabędzie zajmować całą ścianę, jednak dzięki umieszczeniu na jejdrzwiach luster, pokój będzie sprawiał wrażenie większego.

4) Urządzając sypialnię pamiętajmy o tym, że jest to miejsce,w którym odpoczywamy po całym, ciężkim dniu. Dlatego teżzadbajmy o to, aby był to wyjątkowo przytulny pokój. Mały dywanikobok łóżka, fototapeta przedstawiająca rajską plaże, czy obrazyz widokami gór, zdjęcia najbliższych nam osób oprawione wniewielkie, bardzo proste ramki, to tylko niektóre z propozycji, zktórych można skorzystać, aby ocieplić wnętrze sypialni.

5) Pamiętajmy także o tym, że nawet, jeśli decydujemy się nasypialnię w tak zwanym nowoczesnym stylu to nie znaczy, że musi byćona zimna. Dobrze dobrane kolory, oraz odpowiednie oświetleniesypialni sprawią, że będzie to wyjątkowe miejsce, w którymbędziemy z przyjemnością spędzać swój wolny czas. Bez względuna to, jakie meble znajdą się w naszej sypialni zawsze pamiętajmyo tym, że jest to wyjątkowe miejsce, w którym musimy czuć siębardzo dobrze, które musi nas zachęcać do odpoczynku. Dlatego teżrezygnacja z telewizora, radia czy innych urządzeń elektronicznychjest bardzo dobrą decyzją, która pomoże nam odnaleźć spokójtego wyjątkowego miejsca, i pozwoli cieszyć się niczymniezakłóconym odpoczynkiem.

Artykuł napisany dzięki www.castorama.pl


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

dekoracja wnętrz

Wersja do druku