Mimo że Święto Zakochanych już dawno za nami, nie wolno nam zapomnieć o dbaniu i pielęgnacji naszego związku. Należy sprawić by każdy dzień miał w sobie tą samą miłosną aurę co 14 lutego. Przedstawiam przepis dotyczący udanego związku i dobrych relacji ze swoją połówką.


Aby w pełni zrozumieć przepis na udany związek oprócz chęci i dobrego nastawienia potrzeba szacunku i cierpliwości do drugiej osoby. Nic tak nie dezaprobuję jak wypowiedziane w nerwach słowa których "po czasie" żałujemy i których się wstydzimy - niekoniecznie przyznając się do tego. Przede wszystkim najważniejsza jest szczera i otwarta rozmowa. Polegająca nie tylko na przekazywaniu sobie informacji z minionego dnia ale również na dogłębnej analizie spraw które nas bolą, których się boimy bądź relacjonowanie najdrobniejszych tajników naszej duszy... :-). Umiejętność słuchania jest kluczem do wzajemnego zrozumienia.

Kolejnym ważnym składnikiem udanego związku jest poczucie bezpieczeństwa i przynależności. Każdy człowiek potrzebuję ramion w których będzie mógł się wyciszyć, uspokoić i wziąć głęboki wdech. Ramiona drugiej osoby są jak mur chroniący nas od zewnątrz to w nich czujemy się niezniszczalni i nienaruszalni a co najważniejsza kochani przez drugą osobę.

W zgiełku codziennego życia, w nieustannie pędzącym czasie i kamuflowaniu swoich emocji każdy potrzebuję ostoi w której będzie mógł czuć się po prostu sobą. Osoby która będzie bezapelacyjnie wspierać i pomagać w najcięższych chwilach.
Aby związek funkcjonował w spokojnej harmonii potrzebne jest zaufanie do drugiej osoby. Jest to fundament zdrowych relacji pomiędzy partnerami.  

 Dlatego też nie należy tworzyć wyimaginowane podteksty które tylko będą zatruwać związek
Uważam też, że w związku oprócz powagi potrzebne jest poczucie humoru i kreatywność. Zaskakiwanie partnera bądź partnerki jest pozytywnym bodźcem w poznawaniu siebie nawzajem. Myślę, że każdy wspólnie spędzony dzień powinien być traktowany jako dzień zakochanych.


Blog: https://nic-dwa-razy-sie-nie-zdarzy.blogspot.com/


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku