Depilacja spędza sen z oczu wielu kobiet, zwłaszcza latem, gdy chętniej pokazujemy nogi. Wszystkie głowimy się jak zachować gładkość nóg na dłużej. Prostym i mało skomplikowanym sposobem jest depilowanie się za pomocą depilatora.


Dzięki depilatorowi możemy zachować gładkość nóg nawet do 3 tygodni. Czyż to nie cudownie nie musieć golić się codziennie? Depilacja zajmuje około 20 minut osobie mniej wprawionej i z większym zarostem. Każda kolejna (pod warunkiem, że jest się systematycznym) zajmuje maksymalnie 10 minut. Tak, więc depilator zdecydowanie zaoszczędzi Twój czas.

Łagodzenie bólu
Co zrobić, aby pierwsza depilacja tak bardzo nie bolała? Przede wszystkim można się znieczulić zażywając jakiś środek przeciwbólowy pół godziny przed zabiegiem. Innym sposobem (dla osób pełnoletnich) jest napicie się swojego ulubionego drinka, pozwoli się lekko rozluźnić, a depilacja wtedy staje się łatwiejsza. Można również zmrozić depilowaną partię za pomocą kostek lodu. Poza tym producenci prześcigają się w nowinkach i obecnie jest wielki wybór depilatorów, które w jak najlepszy sposób gwarantują jak najmniej bolesną depilację. Podczas depilacji należy napiąć skórę łydki. Przy regularnym depilowaniu się, nie poczujesz już więcej bólu.

Wrastające włoski
Problem ze wrastającymi włoskami? Tutaj przede wszystkim należy pamiętać o regularnym peelingu. Powinno wybierać się scrub’y jak najbardziej gruboziarniste. Przydatna również okaże się rękawica do peelingu, bądź szorstka gąbka. Łydki należy nawilżać kosmetykami zawierającymi jak największe stężenie mocznika (najlepiej powyżej 10%). Mocznik zmiękcza naskórek, dzięki temu ułatwia włosom przebicie się na zewnątrz, a także reguluje rogowacenie naskórka.

Podrażniona skóra
Po zabiegu dla złagodzenia bólu, bądź dodatkowego nawilżenia polecam użycie wody termalnej w spray’u. Na rynku mamy spory wybór. Dzięki niej nasze nogi zostaną szybko zrelaksowane. Można również sięgnąć po specjalne produkty po depilacji, które również nieźle się sprawdzają. Warto również odkazić skórę produktem zawierającym alkohol. Na noc można posmarować się sudocremem (łagodzi podrażnienia, rozjaśnia zaczerwienienia).

Depilator nie jest taki straszny jak go malują. Wystarczy raz spróbować, zastosować się do powyższych rad i zostaniecie przyjaciółmi na dłużej. Bo cóż nie cieszy bardziej kobiety latem jak gładkie nogi przez kilka tygodni.

Anna Radosz www.elpiss87.blogspot.com

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Pasta cukrowa do depilacji

Wersja do druku