Orientalna kuchnia już dawno podbiła serca wielu Polek. Jest smaczna, wyjątkowo aromatyczna, a jednocześnie bardzo zdrowa. Egzotyczne składniki oraz mieszanki wyjątkowych przypraw sprawiają, że specjały znane od wieków w krajach Dalekiego Wschodu dziś są jednymi z najbardziej popularnych w Europie dań. Czym wyróżnia się kuchnia orientalna? Jakie są jej najmocniejsze strony?

Zalety kuchni orientalnej
Początkowo Polacy traktowali ją z pewnym dystansem, szybko jednak dostrzegli jej zalety. To wyjątkowe bogactwo smaku i aromatu, którym dziś może się cieszyć każdy z nas. Dania znane w odległej Azji od lat mają wiele zalet. Kobiety z pewnością docenią jej lekkość oraz korzystny wpływ na zdrowie, które łączą się z wyjątkowym smakiem. Orientalne składniki oraz przyprawy stosowane w tej kuchni mają zazwyczaj nie tylko ogromne walory smakowe, ale i właściwości lecznicze. Dobrym przykładem może być tu kurkuma, znana ze swych przeciwzapalnych właściwości oraz kolendra, która doskonale wzmacnia naturalną odporność organizmu.
Jedynym minusem może być w przypadku kuchni orientalnej problem związany ze skompletowaniem niezbędnych produktów. Wiele przypraw oraz warzyw popularnych w Azji można już wprawdzie nabyć w specjalistycznych sklepach, jednak nie każdy ma do nich dostęp.

Najsłynniejsze przysmaki z odległych krain
Do tych potraf, które z odległych krajów przywędrowały do Polski i zagościły w niej na stałe, bez wątpienia można zaliczyć wietnamskie sajgonki. Te naleśniki składające się z farszu owiniętego w ciasto z papieru ryżowego już dawno zdobyły u nas popularność. Podobnie stało się w przypadku japońskiego specjału, jakim jest sushi. To danie sporządzane z ryb, owoców morza oraz egzotycznych, jadalnych wodorostów jest nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Równie popularne stały się nad Wisłą tajskie sałatki oraz dania sporządzane z makaronu ryżowego, który najlepiej smakuje ze smażonymi krewetkami.

Dla zabieganych. Orientalne smaki z dostawą do domu
Te panie domu, które chcą uraczyć najbliższych orientalnymi specjałami, mogą dziś skorzystać z licznych udogodnień. Dzięki pyszne.pl można znaleźć w swej najbliższej okolicy  restaurację specjalizującą się w kuchni Dalekiego Wschodu i zamówić wybrane danie wprost do domu. Wśród licznych ofert restauratorów bez problemu można znaleźć wiele chińskich i japońskich specjałów, w tym popularne i tanie sushi w Warszawie takich ofert jest najwięcej, jednak i inne miasta mogą pochwalić się szeroką ofertą. W efekcie mieszkańcy wszystkich regionów Polski mogą delektować się orientalnymi smakami we własnych domach.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma ryba Miruna
Naleśniki z serem smażone kalorie

Wersja do druku