Są zmorą wielu z nas, sprawiają, że skóra wygląda nieestetycznie, a co najgorsze najczęściej pojawiają się na twarzy. Z zaskórnikami warto walczyć zanim w ogóle się pojawią, jednak istnieje też kilka sposobów, aby zniszczyć te już istniejące.

Zapobiegaj i zmieÅ„ codzienność…

Aby ustrzec siÄ™ zaskórników musimy do życia wprowadzić kilka nawyków. Nie bez znaczenia oczywiÅ›cie jest nasza dieta. Spożywajcie dużo warzyw i owoców. Rada niby prosta, ale tak naprawdÄ™ odpowiednia (czyli duża) ich ilość w codziennym menu pozwoli na zapobieganie zaskórnikom. Maja bowiem zbawiennÄ… ilość witamin potrzebnych do utrzymania zdrowej cery. Niezwykle ważne jest również nawilżenie – to od Å›rodka. Nie zapomnijcie zatem o dużych iloÅ›ciach wody.

Styl życia ma bardzo duży wpÅ‚yw na stan naszej cery – w tym także na wystÄ™powanie zaskórników. Unikajcie wiÄ™c wszelkich używek, stresu, a także wysypiajcie siÄ™ odpowiednio. Na rozluźnienie zestresowanego ciaÅ‚a i duszy warto wybrać siÄ™ np. na jogÄ™ bÄ…dź innÄ… aktywność fizycznÄ….

Kosmetyka…
Oczywiście ważny jest również dobór odpowiednich kosmetyków. Zaskórniki są problemem przede wszystkim kobiet mających cerę tłustą lub mieszaną. Mogą być one również spowodowane nieodpowiednim nawilżeniem. Pamiętać powinniście również o oczyszczaniu cery za pomocą peelingów oraz specjalnych maseczek. Należy jednak wiedzieć, że oczyszczanie (szczególnie peelingiem) możliwe jest wtedy, gdy na skórze nie zmian ropnych, np. trądziku. Inaczej peeling może być fatalny w skutkach.

Domowe sposoby…
SÄ… też tzw. domowe sposoby, które pomogÄ… w walce z zaskórnikami. DobrÄ… metodÄ… oczyszczajÄ…cÄ… pory sÄ… „zioÅ‚owe parówki”. Najskuteczniejsze sÄ… te z rumianku, szaÅ‚wii lub kwiatu lipy. Dla osób z cerÄ… normalnÄ… wystarczy 5 minut, zaÅ› gdy masz cerÄ™ tÅ‚ustÄ… lub mieszanÄ… wytrzymaj w takiej parówce 8-10 minut – raz w tygodniu. Po zabiegu warto użyć maseczki zamykajÄ…cej pory – najlepiej z zielonÄ… glinkÄ…. Parówki nie sÄ… polecane osobom majÄ…cym problem z cera naczynkowÄ….

Wycisnąć problem…
Zaskórników można pozbyć się metodą mechaniczną. Nie radzimy jednak wyciskać ich samej w domu. Prowadzić to może do rozprzestrzeniania się bakterii, a tym samym pogorszenia cery. Najlepiej udać się na specjalistyczny zabieg do kosmetyczki. Osobom z większymi problemami polecamy wizytę u dermatologa, który również ma możliwości wykonania zabiegów kosmetycznych.

1.    Vichy, Normaderm, Tri - Activ (Preparat oczyszczajÄ…cy na trÄ…dzik 3 w 1 krem, peeling i maseczka)
2.    Soraya, Beauty Therapy Kuracja MatujÄ…ca, Zielona maseczka liftingujÄ…co-matujÄ…ca z glinkÄ… mineralnÄ…
3.    Ziaja Pro, Maska oczyszczajÄ…ca z glinkÄ… zielonÄ… + mikrodermabrazja
4.    Dax Cosmetics, Perfecta Cera Wrażliwa, Tonik oczyszczajÄ…co- Å‚agodzÄ…cy
5.    St. Ives, Timeless Skin, Daily Microdermabrasion (Peeling do twarzy)
6.    Avon Clearskin, Pore Penetrating, Invigorating Scrub (Peeling oczyszczajÄ…cy do twarzy)
7.    Dermika, Hypoalergica, Superdelikatny peeling oczyszczajÄ…cy na twarz i szyjÄ™
8.    Bielenda, Maseczka rozpulchniajÄ…ca z olejkiem kukui
9.    Eveline, Maseczka z glinkÄ… gÅ‚Ä™boko oczyszczajÄ…ca `Fast Mat`
10.    Marion, SPA, Zielona Glinka, Maseczka oczyszczajÄ…ca do cery tÅ‚ustej i trÄ…dzikowej




Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:

Ile kalorii mają parówki

Wersja do druku