Okres przedszkola to bardzo ważny czas w życiu naszych pociech. W świat zabawy wkrada się nauka oraz pierwsze obowiązki. Należy pamiętać, że jest to okres w życiu dzieci, w którym ogromną rolę odgrywa wyobraźnia, dlatego trzeba ją rozwijać.
 Idealnym rozwiązaniem, dzięki któremu Twoje dziecko będzie rozwijać zmysły, pobudzać kreatywność oraz w ciekawy sposób poznawać świat, są różnego rodzaju zabawki interaktywne. Poniżej znajdziecie opis najlepszych zabawek dla przedszkolaka zasilanych bateriami oraz wskazówki jaki rodzaj baterii powinniście do nich wybrać.

Nauka przez zabawę
W okresie przygotowania dziecka do czekających go w szkole obowiązków warto pokazać mu interaktywne zabawki przygotowujące do nauki. Bardzo ważne jest w tym czasie rozwijanie wyobraźni. Dzieciaki uwielbiają bawić się w zabawy odwzorowujące prawdziwe życie,  tzw. zabawy tematyczne, dzięki którym uczą się prawdziwego życia. Maluchy głodne wiedzy chłoną każdą nową informację, szybko się uczą i doskonalą swoje umiejętności.
W tym okresie życia gry edukacyjne są ogromnie ważne dla przedszkolaków. Pozwalają kształtować logiczne myślenie, pamięć i wyobraźnię, uczą poprzez zabawę. Dzieci w zabawowej formie przyswajają sobie wiele informacji, rozwijają swoją wiedzę, a także ćwiczą spostrzegawczość i koncentrację uwagi, tak ważne w nauce szkolnej. Kupując dziecku interaktywny globus, mapę, czy mikroskop trzeba pamiętać o wyposażeniu go w odpowiednie zasilanie. W tym przypadku należy wybrać baterie do urządzeń energochłonnych. Do urządzeń zasilanych bateryjnie, które charakteryzują się szczególnie dużym poborem mocy, polecane są baterie z technologią PowerBoost firmy Energizer, które dostarczają aż do 70% więcej energii1 od standardowych baterii alkalicznych. Są one szczególnie zalecane do często włączanego sprzętu.

Interaktywny pupil uczy odpowiedzialności

Zabawki dla przedszkolaka mogą także uczyć troski o innych, odpowiedzialności i empatii. Firmy wprowadzają ciekawe interaktywne zabawki, z którymi dzieci mogą współpracować. Do złudzenia przypominają one prawdziwe zwierzątka. Można je karmić, mówić do nich, puszczać im muzykę. Wielką radość sprawia im przytulanie i głaskanie miękkiego futerka. Pieszczoty te odwzajemniają spojrzeniem w stronę właściciela oraz radosnym odgłosem. Wydają rzeczywiste dźwięki, poruszają się i reagują na dotyk. Dla opiekuna najważniejsze jest jednak to, że zwierzątko naprawdę potrzebuje miłości i potrafi ją odwzajemnić. Warto kupić właśnie taki rodzaj zabawki przed sprawieniem dziecku prawdziwego kota lub psa. Może to być bardzo dobre przygotowanie dziecka do bardziej poważnych obowiązków. Sprawiając dziecku takiego pupila koniecznie musimy pamiętać o zaopatrzeniu się w baterie zapasowe. Nie chcemy przecież zobaczyć smutku na twarzy dziecka, kiedy elektroniczne zwierzątko nagle zaniemówi. Warto zwrócić uwagę na nową technologię PowerSeal w bateriach Energizer. Zapewnia ona trwałość baterii do 10 lat2 od momentu produkcji. Dzięki temu mamy pewność, że zawsze kiedykolwiek będziemy potrzebowali wymienić baterie, nie spotka nas przykra niespodzianka z powodu rozładowanych baterii zapasowych.

Elektroniczny animator zabaw

Dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują jak najwięcej ruchu. Lubią bawić się z innymi, czasami potrzebują jednak pomocy w animowaniu zabaw. Chcą, by dorośli wymyślali im zajęcia, wciągają bacie, dziadków, rodziców w różnorodne gry. Dzieci potrzebują zabaw, które dadzą możliwość spożytkowania nagromadzonej energii. Bardzo dobrym pomysłem w takim przypadku jest zabawa bezprzewodową konsolą do gier, którą można zabrać ze sobą wszędzie. Jest to interaktywna mata, dzięki której twoje dziecko spędzi aktywnie czas grając w gry ruchowe, rozwiązując quiz, czy słuchając bajki. Zasilaną bateriami matę możemy uruchomić w każdym miejscu, w domu, czy jeszcze lepiej na świeżym powietrzu. Jest to doskonałe połączenie zabawy i nauki.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Zabawki interaktywne
Krem dla dziecka

Wersja do druku