Kupując prezent na roczek, nigdy się nie spiesz. Masz przed sobą podwójnie trudne zadanie - musisz trafić w dość wybredne gusta małego człowieka oraz sprostać oczekiwaniom rodziców, którzy mają dość plastikowych zabawek zbierających kurz. Z całą pewnością najlepszym rozwiązaniem będą zabawki interaktywne, które wyróżniają się długą listą konkretnych zalet. Co sprawia, że coraz chętniej wybieramy je dla swoich dzieci?

 

Pierwsze urodziny to bardzo ważny moment w życiu człowieka. To okres, w którym bardzo intensywnie przyglądamy się otoczeniu, ale przede wszystkim coraz chętniej je eksplorujemy. Trafiony prezent na roczek nie może być więc gadżetem, który sprawdzi się na krótką chwilę. Musi to być coś, co “rośnie razem z dzieckiem”, ma kilka stopni trudności i stawia wyzwania. Wybierając zabawki na roczek, stawiaj na ich jakość i funkcjonalność.

Zabawki interaktywne - zalety

Zabawki interaktywne na roczek to najlepszy prezent, jaki można podarować maluszkowi. Zwróć uwagę, że są wykonane z trwałych i atestowanych materiałów, a więc nie tylko wytrzymają najbardziej wyszukane dziecięce zabawy, ale również nie będą stanowiły dla niego zagrożenia. Wychodząc z etapu niemowlęctwa, zaczyna poznawać świat niezwykle intensywnie. Właśnie od teraz biega i chodzi co oznacza, że wszystkie używane przez nie przedmioty muszą być naprawdę dobrej jakości, by zbyt szybko się nie zniszczyć. Zwracamy również uwagę, by wybierać zabawki interaktywne z tworzyw, które nie zawierają szkodliwych dla zdrowia związków - to wciąż jeszcze okres, gdy dzieci poznają świat również poprzez zmysł smaku.

 

Pamiętaj, że roczne dziecko jest bardzo ciekawe otaczającego go świata. Chętnie podejmuje interakcję z otoczeniem, dlatego zabawki interaktywne są najlepszym możliwym wyborem. Oferują bowiem szereg interesujących funkcji. Możesz przebierać w różnorakich modelach. Niektóre uczą cyferek, literek lub pierwszych słówek w obcym języku. Inne natomiast przygotowują do życia w społeczeństwie, ucząc m.in. empatii czy troski. Wśród nich wyróżnia się nowa seria Mali Odkrywcy Tiny Love, która stymuluje emocje oraz umożliwia rozwijanie motoryki małej. Wszystkie zabawki interaktywne wyróżniają walory edukacyjne. Wiedza przekazywana jest w najbardziej przyswajalny dla dziecka sposób - w formie miłej zabawy.

 

Dobrze dobrane zabawki interaktywne będą wspierały rozwój dziecka. Nowe umiejętności przekazują bowiem w zupełnie naturalny dla niego sposób. Sprawdzają się szczególnie w trakcie pierwszych 3 lat życia, gdy zainteresowanie otaczającym światem jest zupełnie naturalne, a kodowanie nowych informacji przychodzi z niebywałą łatwością. Dzieci kochają zabawki interaktywne - stają się ich kompanami i towarzyszą w codziennych czynnościach. Rodzice doceniają natomiast dodatkowe korzyści, które płyną z ich posiadania.

Zabawki interaktywne Mali Odkrywcy Tiny Love

Pojawiając się w sklepie z zabawkami, szybko przekonasz się, że wybór nie będzie prosty. Półki dosłownie uginają się od coraz ciekawszych modeli kolejnych gadżetów. Aby wybrać jak najlepiej, musisz postawić na ten, który będzie przyjaźnie wyglądał, ale i rozwijał przydatne umiejętności. Może uczyć literek lub cyferek, ale także wspierać rozwój psychospołeczny. Najlepiej natomiast, jeśli połączy obie te funkcje.

 

Na tle wszystkich propozycji zdecydowanie wyróżniają się zabawki interaktywne z serii Mali Odkrywcy Tiny Love, które łączą w sobie oba przedstawione modele. Szybko stają się wiernymi kompanami, z którymi warto poznawać otaczający świat. Kolorowe zabawki towarzyszą im podczas wszystkich codziennych czynności - jedzą z nimi, zasypią, bawią się w ulubione w tym okresie zabawy. Zostały zaprojektowane przez ekspertów dziecięcych, dzięki czemu stymulują maluszki na kilku poziomach. Wpływają korzystnie na ich komunikację, ale również pobudzają emocje i kreatywność. Wielkością i wzorem dopasowane zostały do możliwości i potrzeb dziecka, które właśnie skończyło roczek.

 
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku