Alkohol metylowy lub metoksyizoporpanol to surowce mogące wywoływać bóle i zawroty głowy. Nie każdy wie, że są to składniki dość powszechnie wykorzystywane w spray’ach do mebli. Tymczasem bezpieczniejsze są te, których skład opiera się na alkoholu etylowym.

Wybierając środki do sprzątania domu pamiętajmy, że wygoda to nie wszystko. Oczywiście, korzystanie z domowych sposobów często bywa zawodne i czasochłonne. Nie oznacza to jednak, że na sklepowych półkach nie znajdziemy bezpiecznych produktów, dla nas i naszego otoczenia. Jak przekonują eksperci marki Brait, nie wszystkie spray’e do mebli opierają się na alkoholu metylowym lub metoksyizoporpanol, które mogą powodować bóle czy zawroty głowy. Analizując skład poszczególnych produktów możemy znaleźć także te, które zawierają bezpieczniejszy dla zdrowia alkohol etylowy i raczej takie powinniśmy wybierać.

Obok aspektów zdrowotnych, ważna jest także zastosowana formuła (np. Protect System+). Jeżeli zależy nam na efekcie czystości na dłużej, spray do mebli powinien zawierać substancje aktywno-pielęgnacyjne i antystatyczne, dzięki czemu usunie wszelkie zabrudzenia oraz zabezpieczy meble przed osadzaniem się kurzu, zarysowaniami, plamami czy zaciekami. Nowoczesne spray’e do mebli posiadają delikatną kremową konsystencję, przez co są wydajne oraz łatwe do rozprowadzania na różnych powierzchniach. Jeżeli zależy nam na czyszczeniu różnych powierzchni, jak np. metal, sprzęt elektroniczny czy szkło, warto postawić na jeden, uniwersalny produkt tzw. Multiclean.

Źródło: Brait, profesjonalne spray’e do czyszczenia i pielęgnacji mebli


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku