Już w najbliższą sobotę o 20.30 czasu lokalnego zgaśnie iluminacja Opery w Sydney, Emipre State Building w Nowym Jorku, Bramy Indii w Delhi, Wieży Eiffla w Paryżu, Bramy Brandenburskiej w Berlinie, Big Bena w Londynie i… Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

 Godzina dla Ziemi WWF to największa prośrodowiskowa akcja na świecie! W Godzinę dla Ziemi WWF włączyło się już ponad 5000 miast w 150 krajach. W Polsce na dwa dni przed godziną zero udział potwierdziła rekordowa liczba 61 miast. Wygaszone zostanie oświetlenie najbardziej charakterystycznych budynków w kraju, takich jak: Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski i Stadion Narodowy w Warszawie, Sukiennice i Kopiec Kościuszki w Krakowie, Spodek w Katowicach, obiekty na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Dlaczego warto włączyć się do Godziny dla Ziemi WWF i zgasić światło w najbliższą sobotę o 20.30? Małe działania na rzecz Ziemi mogą stanowić ważny początek znaczących zmian - mówi Małgorzata Kosowska z WWF Polska. Aby wziąć udział w akcji wystarczy zarejestrować się na stronie godzinadlaziemi.pl i w sobotę 23 marca o 20.30 zgasić światło na symboliczną godzinę. W Godzinie dla Ziemi WWF liczy się efekt skali – im więcej osób włączy się do akcji, tym lepiej dla Ziemi. Chcemy zachęcić Polaków do drobnych gestów na rzecz naszej planety – wystarczy zacząć segregować odpady, oszczędzać wodę lub gasić światło, gdy wychodzimy z pokoju, wybierać rower zamiast samochodu. Te z pozoru niewielkie zmiany mogą przynieść Ziemi prawdziwą ulgę.

Co zrobią znani Polacy, jeśli do akcji włączy się odpowiednia liczba osób ? Jeśli 100 000 osób potwierdzi swój udział na godzinadlaziemi.pl, to Kora skosi trawę, Michał Piróg z Agnieszką Szulim przepłyną na tratwie z plastikowych butelek na drugi brzeg Wisły, Kinga Rusin udowodni, że w szpilkach nie tylko dobrze wygląda ale i… wejdzie na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, politycy Politycy z PO, PiS i SLD przejadą na jednym rowerze, Beata Tadla i Jarosław Kret zamienią się rolami w telewizji, a Jankes z radia eska poprowadzi imprESKĘ na rowerze.

W Godzinę dla Ziemi WWF angażują się też popularni blogerzy: Kasia Tusk i Łukasz Jakóbiak. Blogerka z  „Make Life Easier” wykona modową stylizację „na pandę”, symbol organizacji ekologicznej WWF, a Łukasz Jakóbiak zamieni 20 metrów kwadratowych swojej kawalerki na 7140 metrów kwadratowych Stadionu Narodowego i udzieli wywiadu Piotrowi Najsztubowi.

Sobota. 23 marca, godz. 20.30. Zgaś światło. Włącz się do zmian na godzinadlaziemi.pl

Obejrzyj oficjalny spot Godziny dla Ziemi WWF:Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Kawa bezkofeinowa
Ile kalorii ma kawa z cukrem
Ile kalorii ma kawa z cukrem i śmietaną
Drożdżówka z makiem Biedronka kcal

Wersja do druku