Po śmierci swego protektora Takeo zostaje głową rodu Otori. Musi zarazem dotrzymać przysięgi krwi, która wiąże go z tajemniczym Plemieniem skrytobójców. Uczy się ich sztuki, bo do nich teraz należy jego życie. Jako wojownik nie ma sobie równych, ale w głębi duszy czuje, że nie jest zabójcą. Pragnie pomścić śmierć przybranego ojca, a nade wszystko odnaleźć ukochaną Kaede. Wie jednak, że żywy nie opuści Plemienia. Drugi tom sagi rodu Otori przynosi nowe elementy magicznego świata wzorowanego na średniowiecznej Japonii. Wzorując się na dyskretnych i oszczędnych pociągnięciach pędzla, znanych ze starojapońskich szkiców, autorka kreśli fascynujące tło dla pełnej rozmachu opowieści o miłości i obowiązku, przemocy i współczuciu, kłamstwie i honorze.

Stosunki społeczne w średniowiecznej Japonii były niezwykle złożone. Mój świat Trzech Krain jest znacznie prostszy i raczej zasugerowany niż szczegółowo opisany. Myślę, że moje książki można określić jako artystyczną odpowiedź na historię Japonii, a nie jako próbę jej odtworzenia.Lian Hearn

W swej opowieści o rodzie Otori Lian Hearn używa podniosłego, a zarazem przejrzystego stylu, który sprawia wrażenie doskonałego przekładu z japońskiego.Gerald Jonas, "The New York Times"

Oto drugi tom trylogii, który - co zaskakujące - jest lepszy od pierwszego.Suzi Feay, "The Independent"

Lian Hearn jest absolwentką wydziału filologicznego Uniwersytetu w Oksfordzie. Jej wieloletnie zainteresowanie Japonią, obejmujące naukę języka japońskiego, zaowocowało trylogią Opowieści rodu Otori, której pierwsza część, Po słowiczej podłodze, ukazała się nakładem W.A.B. w 2003 roku. Ostatni tom, W blasku księżyca, trafi do polskich czytelników w roku 2005.

Kup tą książkę

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


DRUKUJ