Pogoda choć zmienna to czasem jednak daje okazję abyśmy mogły odsłonić trochę więcej ciała. Niestety bywa ciężko wyjść na plażę w skąpym bikini. Jeśli Wasza pupa to dla Was duży kompleks przeczytajcie co zrobić, aby to się zmieniło.

Po pierwsze ćwiczenia…
Prawdziwie dobry i trwały wynik nie zostanie osiągnięty jeśli będziecie siedzieć przed telewizorem. Jak w każdej diecie ruch fizyczny ma zbawienne działanie i tak naprawdę bez niego nasze ciało nigdy nie będzie takie jak być powinno.
Chcąc zadbać o wygląd Waszej pupy powinniście pamiętać o kilku podstawowych ćwiczeniach, które wzmocnią mięśnie oraz ujędrnią skórę. Tak naprawdę mogą to być zwykłe ćwiczenia znane nam z lat szkolnych. Znane wszystkim przysiady doskonale wpływają na kształt pośladków. Same przysiady mogą jednak wydać się troszkę nudne. Dołóżcie do tego następujące ćwiczenia:
Połóżcie się na plecach, ręce ułóżcie wzdłuż ciała, a kolana lekko ugnijcie. Następnie należy unieść napięte pośladki do góry, tak aby ciało oparte było na łopatkach i stopach. Następnie trzeba podnieść jedną nogę w górę i w tej pozycji wytrzymać kilka sekund. Potem ciało powoli opada. Następnie czynność powtarzamy unosząc drugą nogę. I tak zróbcie 10 takich serii.
Pomóc mogą także „wypady w przód”. Stojąc prosto zróbcie wypad w przód jedną nogą, w taki sposób, aby zachowała ona kąt prosty. W tym czasie pięta drugiej nogi zostaje oderwana od podłogi. Następnie to samo ćwiczenie wykonajcie drugą nogą. Pamiętajcie o wyprostowanych plecach podczas ćwiczenia.
Ćwiczenia można wykonywać tak naprawdę wszędzie. Stojąc w kolejce w sklepie, czy gotując obiad można napinać i rozluźniać mięśnie pupy. Większa ilość spacerów również będzie bardzo korzystna. Doskonale działa jazda na rowerze.
Jeśli myślicie, że jesteśmy w połowie lata i za późno cokolwiek robić mylicie się. Mięśnie pośladków mają to do siebie, że wyćwiczenie ich nie jest tak trudne jak np. mięsni brzucha.

I trochę kosmetyki…
Skóra pośladków również wymaga specjalnego traktowania. Po pierwsze rewelacyjny wpływ ma masaż. Wykonać go można z pomocą specjalnej szorstkiej myjki, która wygładzi skórę oraz poprawi ukrwienie. Pozytywnie działają także peelingi. W tym przypadku można stosować te gruboziarniste.
Warto także mieć w swoich zbiorach ujędrniające balsamy. Nakładanie ich to także forma masażu. Najskuteczniejsze są oczywiście te przeznaczone właśnie do tej części ciała, których skład przystosowany jest do jej potrzeb.
Oto przykłady kilku kosmetyków:
1.    Eveline slim extreme 3d - aktywne serum modelujące brzuch i pośladki
2.    Lirene Body Anticellulite Program intensywne serum drenujące uda i pośladki
3.    Tołpa Body Pro, Anti Cellulite, Lifting pośladków
4.    Dax Cosmetics, Perfecta Extra Slim, Chłodzące Serum-Laser do szybkiego wyszczuplania brzucha, bioder, pośladków i ud
5.    L`Oreal, Body Expertise, Sculpt Up (Lekki żel modelujący brzuch, uda i pośladki)