Zastanawiasz się kim jest osteopata? Z pewnością słyszałeś o tej profesji, ale być może nie wiesz, jakich korzyści mógłbyś się spodziewać w ramach szukania pomocy u niego? Jeśli tak - poniższy poradnik jest dla Ciebie! Prezentujemy kompleksowe podejście tego zawodu oraz najczęstsze problemy, które jest on w stanie rozwiązać.
foto: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

1. Czym zajmuje się osteopata?

2. Czego spodziewać się na pierwszej wizycie u osteopaty?

3. Kiedy szukać pomocy u osteopaty?

Czym zajmuje się osteopata?

Osteopata Kraków w swojej praktyce wykorzystuje kompleksowo wiedzę z wielu dziedzin: począwszy od fizjologii, przez anatomię, na morfologii czy biomechanice skończywszy. Ta rozległa wiedza pomaga mu lepszym poznaniu człowieka i możliwości łączenia pewnych powiązań, które pozwalają mu znaleźć źródło dolegliwości, które zgłasza pacjent. Co do zasady osteopatia polega na umiejętnym korzystaniu ze zdolności ciała do samoczynnej regeneracji. Osteopaci traktują pacjenta jako jedność, wiedzą również, że ciało jest sprzężone ze sferą psychiczną.

Warto podkreślić, że zdobycie wykształcenia w tej dziedzinie wymaga lat nauki i praktyki. Dzięki temu osteopata nie tylko jest w stanie uwolnić pacjenta np. od bólu karku, ale również jego działania są ukierunkowane na zlikwidowanie przyczyn odczuwanych dolegliwości. 

Czego spodziewać się na pierwszej wizycie u osteopaty?

Pierwsza wizyta u osteopaty polega z reguły na zebraniu obszernych informacji od pacjenta i przeprowadzenia z nim wywiadu. Dzięki temu możliwe jest opracowanie precyzyjnego i dopasowanego na miarę potrzeb planu działania - z reguły jest to cykl zabiegów wykorzystujących techniki manualne. Dzięki nim możliwe jest uwolnienie się pacjenta od poczucia napięcia mięśniowego, polepszenie ukrwienia narządów i zminimalizowanie dolegliwości bólowych.

Kiedy szukać pomocy u osteopaty?

Jeśli zastanawiasz się, czy odczuwane przez Ciebie dolegliwości kwalifikują się pod wizytę u osteopaty - poniżej prezentujemy najczęstsze źródła problemów, z którymi zgłaszają się pacjenci. 

Są to między innymi:

- nieprzerwane zespoły bólowe układu kostno-stawowego oraz kręgosłupa,

- wszelkie wady postawy,

- uciążliwe i utrzymujące się stany po urazach u dzieci i dorosłych,

- przygotowanie do porodu oraz rehabilitacja po urodzeniu dziecka,

- leczenie urazów okołoporodowych u dzieci,

- dolegliwości związane z układem urologicznym, gastroenterologicznym, krążenia, oddechowym.

Warto także dodać, że osteopata jest także w stanie pomóc w niwelowaniu trudności związanych z chwytaniem czy kolce noworodków, może także pomóc w leczeniu depresji oraz stanów lękowych.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku