Brzuch to ta część ciała, która spędza sen z powiek wielu z nas. Płaski brzuch to podstawa pięknej figury. Jednak o to, aby wyglądał on świetnie nie jest wcale tak prosto. Wręcz przeciwnie. W dodatku najwyższy czas przygotować swoje ciało na zbliżającą się wiosnę. Być może nasze rady trochę Wam w tym pomogą.

Problem wielu Pań polega na tym, że gdy pozwolą sobie na odrobinę kulinarnego szaleństwa, od razu widać to w zaokrąglonym brzuszku. A jest to część ciała, z której bardzo trudno znika tkanka tłuszczowa. Nie jest to jednak rzeczą niemożliwą, wymaga jednak kilku wyrzeczeń oraz treningu.

Ćwiczeń na mięśni brzucha nie brakuje. Nie da się ukryć, że bez nich bardzo ciężko jest utrzymać brzuch w dobrej formie. My jednak w tym artykule skupimy się na kilku sztuczkach i zwykłych czynnościach, z których nie jedna powinna Wam wejść w codzienny nawyk.

Odpowiednia dieta…
Przyjrzyjcie się temu co jecie. Opracowanie specjalnej diety jest sprawą indywidualną, jednak jest kilka rzeczy bez których nie osiągniecie oczekiwanego efektu. W żadnym wypadku w grę nie wchodzi głodówka. Jedzcie częściej, ale mniejsze porcje. Najlepiej 5 razy dziennie. Nie doprowadzajcie organizmu do wielkiego głodu. Prowadzi to do wilczego apetytu, który, nie oszukujmy się, często pomimo najszczerszych chęci i tak zaspokajamy. Tradycyjnie – pijcie dużo wody, nie zapominajcie o owocach i warzywach. Potrawy warto przyprawić pieprzem, majerankiem lub gorczycą. Odrobina tabasco też wpłynie pozytywnie na trawienie. Postarajcie się ograniczyć sól do minimum.

Wzdęciom precz…
Unikajcie potraw powodujących wzdęcia – słodyczy, smażonych dań, kapusty czy warzyw strączkowych. Starajcie się jeść wolno i nie mówić w trakcie jedzenia. Połykanie powietrza sprzyja wzdęciom. Pamiętajcie również o ziołowych herbatkach (np. z rumianku czy mięty). Warto także polubić siemię lnianie, które przeciwdziała zaparciom. Można je dodać do jogurtu.

Zaprzyjaźnijcie się z witaminą C…

Ona zadba nie tylko o odporność, ale także o spalanie tłuszczu. Pamiętajcie zatem o owocach i warzywach zawierających właśnie tą witaminę. Pijcie też herbatki z róży czy aronii.

Dużo chodzenia…
Miało nie być o ćwiczeniach, jednak nie jest tu mowa o wyciskaniu siódmych potów na siłowni, a o czymś co nie wymaga wbrew pozorom wielkiego poświęcenia. To proste – zamiast tramwaju w drodze do pracy wybierzcie spacer. Podczas chodzenia także pracują mięśnie brzucha.

Głowa do góry…
Czyli prawidłowa postawa kluczem do sukcesu. Wyprostowana kobieta naprawdę wygląd szczuplej. W trakcie garbienia się brzuch wygląda na większy i bardziej uwypuklony. Pamiętajcie więc o wyprostowanych plecach, głowie skierowanej ku górze i ściągniętych łopatkach.

Wciągnij brzuch…
Wbrew pozorom jest to nie tylko pusta komenda, ale bardzo dobre ćwiczenie, w trakcie którego pracują mięśnie. Po jakimś czasie, ćwiczenie to samo wejdzie Wam w nawyk i nawet nie będziecie wiedzieć, że je wykonujecie.

Tańcz…
A jeśli nie aerobik to taniec. To równie dobry sposób spalenia dodatkowych kalorii. Dzięki niemu wzmocnicie kręgosłup, a także wytrenujecie mięsnie proste i skośne brzucha.

Buty na obcasie…
Nie wysokości 10 cm, a takich 3-5 cm. Dzięki nim nabieramy prawidłowej postawy, bez dwóch zdań wyglądamy też bardziej kobieco – potwierdzi to każdy mężczyzna.

Bielizna…
W sklepach dostaniecie także bieliznę, która wymodeluje Wasze ciało. Obecnie jest ich całkiem sporo. Nie kojarzcie jej jednak z wielkimi „majtami”. Duże zapotrzebowanie uruchomiło wyobraźnię producentów, dzięki czemu tego typu bielizna wygląda subtelnie i kobieco.

Polubić niskie temperatury…

I wcale nie chodzi tutaj o marznięcie na dworze. W trakcie kąpieli podarujcie brzuchowi kilka minut zimnego prysznica. Zimna woda przyspiesza krążenie i powoduje rozpad tkanki tłuszczowej.