Pewnie większość z nas zna to uczucie, kiedy wreszcie otrzymujemy upragniony i wyczekiwany urlop… a pogoda niszczy nasze plany. Niektórzy załamują wtedy ręce i spędzają wolny czas np. przed komputerem. Ale chyba nie o takim urlopie marzyliśmy?
Więc jak wykorzystać urlop, kiedy pogoda zepsuła nam plany, a nie chcemy „zmarnować” cennego czasu?

1. Jeśli mamy odłożone troszkę więcej funduszy świetnym pomysłem jest wyjazd do SPA. Tam słoneczna pogoda nie jest nam niezbędna. SPA jest miejscem, gdzie zrelaksujemy się lepiej niż gdziekolwiek indziej, zrobimy coś dla siebie, zadbamy o nasze ciało i umysł. Czego więcej potrzeba, aby uznać urlop za udany?

2. Kiedy jednak fundusze nie pozwalają nam na wyjazd do profesjonalnego SPA, możemy poświęcić wolny czas, aby zająć się sobą w naszym własnym w domu. W internecie możemy znaleźć bardzo wiele przepisów na domowe maseczki, toniki itp. Dbając o nasze ciało, które chcąc nie chcąc zaniedbaliśmy przez pełne obowiązków życie, zrelaksujemy się, nabierzemy pewności siebie. Gorąca, aromatyczna kąpiel, wizyta u fryzjera, maseczki, balsamy…świetnie poprawiają samopoczucie.

3. Jesteś miłośniczką literatury, kina, muzyki? Nadrób zaległości! Wybierz się do biblioteki, wypożyczalni filmów, przesłuchaj nowe płyty.

4. Masz jakieś hobby, pasję? Może zaniedbałaś ją przez pracę, szkołę? Wróć do niej. Interesujesz się psychologią? Poszukaj w Internecie stron związanych z tą tematyką. A może sport? Jeśli nie sprzyja pogoda, wybierz się na siłownie lub poćwicz w domu. Kochasz robić zdjęcia? Łap płaszcz przeciwdeszczowy i ruszaj w drogę. Spędzanie czasu w sposób, który sprawia Ci przyjemność jest najbardziej odprężające.

5. Wyciągnij znajomych do klubu, pubu. Kiedy pogoda nie sprzyja wakacjom pod namiotami, możesz zawsze spędzić ten czas w klubie. Potańczyć, porozmawiać, może zorganizować ze znajomymi zawody np. w bilard. Nadrabiaj zaległości towarzyskie, spotkaj się z dawno niewidzianą koleżanką. Spędzanie czasu ze znajomymi jest świetną rozrywką.

6. Zaproś koleżanki na domową imprezę. Wino, dobre jedzenie, fajny film i plotkowanie do rana to również świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Może zorganizuj spotkanie z motywem przewodnim np. umówcie się, że wspólnie spędzicie ten czas relaksując się- maseczka, masaż, relaksacyjna muzyka. A może wieczór wspomnień, gdzie każda z was będzie musiała podzielić się z resztą jakąś ciekawostką z jej życia? Dzięki temu spotkanie na pewno nie będzie nudne, a Wy zapamiętacie je na długo.

7. Być może nie jest to najprzyjemniejszy sposób spędzania wolnego czasu, ale świetny i praktyczny sposób zabijania nudy. Spisz na kartce rzeczy, które już dawno planowałaś zrobić, ale nie miałaś na to czasu i do dzieła! Może wywołanie zdjęć z wakacji, porządek w szafie, wypróbowanie nowego przepisu? Na pewno takich spraw jest wiele, a lepiej wykonać je w czasie złej pogody, niż odkładać na później.