Życie składa się z ulotnych chwil – czasem lepszych, czasem gorszych, ale niektóre pragniemy zachować jak najdłużej. Jeszcze 200 lat temu ludziom pozostawały jedynie wspomnienia, ewentualnie, jeśli kogoś było stać, mógł zamówić portret, aby uwiecznić wizerunek bliskiej osoby. Obecnie korzystamy z dobrodziejstw współczesnej fotografii. Kobieca sesja zdjęciowa to jeden z najlepszych prezentów, jaki możemy podarować sobie lub bliskim. Na jakie okazje się sprawdzi i co warto o niej wiedzieć?


Jakie rodzaje zdjęć może wykonać doświadczony fotograf?

Decydując się na wzięcie udziału w sesji zdjęciowej, warto zastanowić się, na jakim efekcie nam zależy. Innymi prawami rządzi się przygotowanie do zdjęć ślubnych, sesja zdjęciowa dla par, a innymi – kameralne spotkanie sam na sam z fotografem w studio. Ostatnio dużą popularnością cieszą się sesje sensualne, będące wyjątkową dziedziną fotografii. Ich owocem są zdjęcia eksponujące w delikatny sposób zmysłowość, piękno kobiet oraz odsłaniające ich seksapil. Jest to zatem idealny pomysł, jeżeli szukamy czegoś, co pozwoli nam lub bliskiej sercu kobiecie oderwać się od codzienności, poczuć się atrakcyjnie, uwodzicielsko, przełamać strach przed pięknym eksponowaniem ciała.

Plan zdjęciowy dla zmysłowych portretów

Aby sesja kobieca była w pełni komfortowa dla bohaterki tego wydarzenia, powinna być zorganizowana w atmosferze wzajemnego zaufania. Tylko wtedy Klientka jest w stanie zrelaksować się i otworzyć na swoje wewnętrzne piękno. Nastrojowe oświetlenie, atrakcyjna bielizna czy też innego rodzaju ubiór, dopasowane akcesoria, a przede wszystkim – odpowiedni pomysł to klucz do sukcesu zmysłowego portretu. Wielu artystów decyduje się na jednolitą szarą albo czarną scenerię, ale możemy znaleźć także sesje organizowane w przestrzeni ze scenografią taką jak łóżko, sofa, fotel lub inne ciekawe dodatki. Wiele zależy zarówno od oczekiwań samej bohaterki, jak i doświadczenia czy możliwości sprzętowych wykonawcy takiego zlecenia.

Voucher na fotografię sensualną? Świetny pomysł!

Eleganckie perfumy kiedyś się skończą, czekoladki zjemy, sukienka wyjdzie z mody lub po prostu zniszczy. A zdjęcie? Możemy wywołać, oprawić, powiesić na ścianie lub… po prostu schować w albumie i wrócić do niego za kilka lat, wspominając ten wyjątkowy dzień. Z pewnością więc prezent w formie vouchera na sesję zdjęciową w Warszawie, ale też każdej innej miejscowości będzie zaskakującym, sprawiającym wiele radości upominkiem z okazji walentynek, Dnia Kobiet, urodzin, imienin, rocznicy ślubu oraz wielu innych okazji.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku