Czy pamiętacie jeszcze jaki jest Wasz naturalny kolor włosów? W dzisiejszych czasach zdecydowana większość Pań farbuje włosy. Najwygodniej jest udać się z tym do fryzjera, jednak zawsze możecie zrobić to same w domowym zaciszu.

Jest kilka ważnych zasad, o których trzeba pamiętać.
1.    Przy rozrabianiu farby, nie przetrzymujcie jej w miseczce– zafarbujcie włosy od razu po wymieszaniu.
2.    Ważna jest aplikacja – farbę najlepiej nakładać od środka głowy w kierunku karku.
3.    Nie trzymajcie farby na głowie dłużej niż wskazuje producent. Nie wzmocni to efektu. Zbyt szybkie lub zbyt późne zmycie farby spowoduje, że kolor może być zupełnie inny niż oczekiwany.
4.    Efekt końcowy może być również inny, gdy nakładamy farbę na włosy już farbowane.
5.    Pamiętajcie, aby po farbowaniu dokładnie spłukać głowę wodą (tak długo, aż będzie przezroczysta). To ochroni Wasze włosy oraz pozwoli uniknąć zmywania farby np. podczas deszczu.
6.    Przy farbowaniu odrostów nałóżcie najpierw farbę na odrosty. Po 20 minutach można rozczesać farbę na włosach grzebieniem.
7.    Farbowanie to chemiczna ingerencja w strukturę włosa. Obecnie skład farb nie niszczy ich już tak bardzo, jednak jeśli macie włosy po trwałej lub bardzo są one zniszczone, możecie podczas farbowania zmyć farbę kilka minut szybciej.
8.    Często występującym problemem są plamy na czole, które są wynikiem farbowania. Aby tego uniknąć można posmarować skórę przy linii włosów balsamem lub wazeliną.
9.    Nie szalejcie z kolorami. Dobierzcie kolor odpowiedni do Waszego typu urody. W przypadku „drastycznych” zmian lepiej udać się do fryzjera.
10.    Pamiętajcie, że jedno opakowanie może nie wystarczyć do zafarbowania włosów długich. Jeśli macie takie, a w dodatku są gęste najlepiej zakupić dwa opakowania farby.
11.    Pamiętajcie również, że włosy farbowane wymagają specjalnej opieki - zarówno dla ich ochrony jak i trwałości koloru. Stosujcie kosmetyki przeznaczone specjalnie do tego rodzaju włosów.

Farbowanie włosów w domu to oszczędność czasu i pieniędzy. Pamiętajcie jednak, aby również tutaj stosować rozwagę. To pozwoli Wam na stworzenie pięknej fryzury i sprawi, że piękne włosy z pewnością staną się Waszym ogromnym atutem.