W ostatnich latach można zauważyć znaczący wzrost popularności naturalnych kosmetyków w domowej pielęgnacji wielu z nas. Z pewnością zjawisko takie ma miejsce nie bez powodu. Czy wiesz, dlaczego coraz więcej osób sięga właśnie po takie prodykty i dlaczego istotnie są one warte Twojej uwagi? Sprawdź a naszym artykule.

Kosmetyki naturalne w codziennej pielęgnacji skóry

Warto wybierać kosmetyki naturalne do ciała, ponieważ są lepsze dla Twojej skóry. Nie zawierają żadnych chemicznych dodatków, co oznacza, że mniej podrażniają skórę i nie powodują wyprysków. Są również dobrym rozwiązaniem dla alergików, gdyż zdecydowanie rzadziej powodują reakcje nadwrażliwości.

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała mają również przyjemniejszy zapach niż ich chemiczne odpowiedniki. Często w ich składzie znajdują się olejki eteryczne i inne naturalne składniki, które ładnie pachną, zamiast sztucznych zapachów stosowanych w większości konwencjonalnych kosmetyków. Dodatkowo syntetyczne związki zapachowe mogą prowadzić do występowania reakcji alergicznych.

Co znajdziemy w naturalnych kosmetykach pielęgnacyjnych?

Przede wszystkim składają się one ze składników pochodzenia naturalnego, które wykazują aktywne działanie dla naszej skóry i doskonale zaspokajają jej potrzeby. Matka Natura dokładnie wiedziała, co nam sprezentować, abyśmy mogły z powodzeniem dbać o zdrowie i urodę. Jedną z korzyści z ich stosowania będzie zdrowa skóra. Jednak naturalna pielęgnacja ciała to szeroka dziedzina, w której najważniejsze, abyśmy doskonale poznały potrzeby naszej skóry i umiały reagować na ich zmiany.

Tutaj w grę wchodzą również składniki aktywne, które powinniśmy dokładnie znać i wiedzieć, jakie mają działanie. Efektem działania, którego będzie miękka skóra? Przydadzą się z pewnością naturalne składniki nawilżające, których wiele znajdziesz w produktach Eeny Meeny.

Jak dopasować kosmetyki naturalne do potrzeb naszej skóry?

Producenci sami przygotowują dla nas w tej kwestii podpowiedzi, oznaczając swoje kosmetyki w sposób sugerujący, do jakiego rodzaju skóry są przeznaczone z uwagi na ich działanie. Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że nie każdy kosmetyk oznaczony dla naszego rodzaju skóry będzie nam odpowiadał. Dobranie idealnego wymaga często czasu i testowania, jednak po jednej aplikacji również się tego nie dowiemy. Podobnie, jeśli nasza koleżanka używa jakiegoś produktu i jest nim zachwycona, może on nie być równie idealny dla nas.

W kosmetykach naturalnych znajdujemy wiele składników pochodzenia naturalnego. Mogą być one roślinne, jak i odzwierzęce, jak np. miód. Jednak ich odpowiednie połączenie i działanie sprawiają, że nasza skóra może wyglądać młodziej, zdrowiej i piękniej. Obecnie mamy do wyboru wiele kosmetyków, które istotnie produkowane są z takich składników, dzięki czemu możemy lepiej zadbać o naszą skórę i skutecznie sprawić, że będzie ona wyglądała piękniej.

Czy warto więc sięgać po kosmetyki naturalne?

Jest to bardzo dobry trend. Wracamy do tego co naturalne, po chwilowym zachwycie szybkim, a nawet spektakularnym działaniem niektórych składników chemicznych. Jednak doskonale dostrzegamy, że dłuższe stosowanie tych pochodzących z natury pozwala nam nie tylko na takie same efekty i piękny wygląd, ale i na zachowanie zdrowia naszej skóry, przez zdecydowanie dłuższy czas. Długofalowe korzyści są więc zdecydowanie cenniejsze.

Oczywiście dawniej korzystało się jedynie z takich kosmetyków, a dodatkowo wiele z nich samodzielnie się przygotowywało z tego, co rosło w ogrodzie czy na łące. Nasza znajomość zielarstwa i roślin jest obecnie ograniczona, jednak posiadamy szeroki dostęp do internetu właściwie z każdego miejsca i możemy wszystko na bieżąco sprawdzać. Jeśli chcemy wykonać własny kosmetyk i znajdziemy przepis, to w sieci znajdziemy zdjęcia poszczególnych roślin, dzięki czemu łatwiej będzie nam odnaleźć je rosnące w naturze.

Kosmetyki naturalne polecane są dla każdego. Dla osób z wrażliwą skorą, dla dzieci, a nawet przy atopowym zapaleniu skóry, co doskonale pokazuje, jak korzystnie oddziałują ona na kondycję i zdrowie, przy czym ich działanie jest niezwykle delikatne i skoncentrowane na indywidualnych potrzebach cery i ciała.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku