Wiosna to czas, kiedy świat staje się piękniejszy. Przyroda budzi się do życia, za oknem świeci słońce, a ludzie nabierają większej chęci do życia. Do pełni szczęścia brakuje nam tylko jednego... osoby, z którą będziemy mogły dzielić tą wiosenna euforię.

Najtrudniejszy pierwszy krok...

Znalezienie towarzysza wiosennych spacerów nie zawsze jest takie proste. Nie ulega jednak wątpliwości, że szczęście można spotkać w każdym miejscu. W dobie internetu coraz więcej osób szuka nowych znajomości właśnie w ten sposób. To opcja nie tylko dla nieśmiałych, ale normalny sposób poznawania nowych ludzi. W miejscu, w którym każdego dnia znajdujemy wiedzę i rozrywkę możemy odnaleźć także miłość, przyjaźń lub po prostu nową znajomość.

Jednak należy sobie zdawać sprawę, że oprócz zalet metoda ta ma także wady. Anonimowość związana z siecią może być zarówno pozytywna jak i negatywna.
Na portalach randkowych znajdziecie mnóstwo ofert. Ilość ta, wbrew pozorom, wcale nie ułatwia wyboru. Rozmowy przez internet, zdjęcia zamieszczone na portalu powodują, że w naszej głowie powstaje pewien obraz osoby znajdującej się po drugiej stronie komputera. Czasami podczas pierwszego spotkania okazuje się, że było to zupełnie mylne wrażenie, a my doznajemy rozczarowania prawdziwą sytuacją. Sposób rozmowy, poruszania się tej osoby może okazać się zupełnie inny niż wcześniej to sobie wyobrażałyśmy, gdyż normalne jest, iż kierowane chęcią poznania drugiej połówki będziemy tą osobę idealizować. Nie jest pozytywne, że ważne pierwsze wrażenie wywierane jest w tym przypadku głównie dzięki zamieszczonym zdjęciom, które nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość. Ta anonimowość sprawia również, że ludzie zamieszczający swój profil, bardziej lub mniej świadomie, tworzą zupełnie nową osobowość, nie zawsze zgodą z prawdą.

I co dalej?....
Jeśli już zdecydujecie się na wirtualne znajomości, pamiętajcie, że nic nie odda tego jakim jest się w „realu”. Dobrym rozwiązaniem jest doprowadzenie do spotkania, możliwości rozmowy. Unikniecie dzięki temu rozczarowania związanego z budowaniem wizerunku drugiej osoby we własnej świadomości. Rozczarowania związane z internetowymi randkami mogą być także bardzo duże i bolesne.

Człowiek to istota potrzebująca bliskości i towarzystwa. Każda metoda jest dobra do poznania kogoś, dzięki komu poczujemy się szczęśliwe. Internet to ciekawy sposób na poznanie interesujących osób. Ważne jest jednak, aby na początku potraktować to z lekkim dystansem i pamiętać, że nic nie zastąpi spotkania „w cztery oczy”. Na pewno warto spróbować... może to właśnie sposób dla Ciebie.