Pierwsza randka z nowo poznanym chłopakiem to dość stresujące spotkanie. Napawa nas wieloma obawami i często w panice nie wiemy, w co się ubrać, włosy nam nie chcą się układać, a makijaż niech to szlak, akurat nie wychodzi tak, jakbyśmy tego chciały, ale to dopiero początek. Każda nasza randka to dla nas szansa na poważnych związek.

Niezależnie czy swoją sympatię spotkałyśmy np. w pubie, na prywatce u znajomych, czy mamy za sobą godziny rozmów przez Internet. Nie wiemy jak zareagować, a nade wszystko jak się zachować w takiej sytuacji. Każdy z nas ma inny charakter i trudno tutaj o zastosowanie jednolitego wzorca. Ale na szczęście funkcjonuje kanon ogólnych zasad, które pozwolą nam spędzić ten czas miło i nie skompromitować się przy naszej sympatii.

1. Dobór stroju

Na pierwszej randce nie należy przesadzać ze strojem i makijażem. Ubieramy się elegancko, ale przy tym swobodnie. Tak, aby druga strona nie czuła się skrępowana i odstraszona. Oczywiście dobór stylizacji zależy w dużej mierze od miejsca randki. Jeżeli jest to luźne spotkanie w cafe, to wystarczą nawet jeansy i fajna bluzka, w której się dobrze czujesz. Gdy kolega internetowy zaprasza cię na sylwestra, to oczywiście sukienka wieczorowa będzie tutaj mile widziana. Mężczyźni też mają swoje upodobania co do kobiet.

Niektórzy lubią kobiety ubrane elegancko i wizytowo  i sami na te okazje ubierają garnitury. Drudzy zaś cenią sobie dziewczynę na luzie w jeansach, w swetrze lub bluzce i zapewne sami tak przyjdą ubrani na to spotkanie.  Ważne, aby swoim ubiorem nie krępować drugiej osoby. 

Makijaż też powinien być dostosowany do okazji. Jeżeli jest to wieczór,  może on być nieco mocniejszy. W dzień wystarczy dzienny stonowany makijaż. To, czego mężczyźni najbardziej nie lubią, to kobiety  wyzywająco umalowanej.  

2. Humor i emocje

Pójść na randkę z dobrym humorem to podstawa. Niemniej jednak znaczna ekscytacja, może być źle odebrana przez drugą osobę.  W tym wypadku należy zachować umiar. Na randce nie można być zbyt radosnym, ani zbyt smutnym. Najlepiej przyjąć przyjazną postawę, a przy tym być ciepłą i uśmiechniętą. Jeżeli poczujesz, że głos ci drży, weź kilka głębokich oddechów, aby uspokoić się wewnętrznie.

Gdy jednak to nie pomaga, to zawsze nieśmiałość i gafę można pokonać niewinnym żartem co do własnego zachowania. To na pewno zostanie dobrze przyjęte i pozwoli na nawiązanie między wami pewnej relacji. No i wtedy zaczyna być łatwiej przedsięwziąć następne kroki.

3. Zachowanie

Kobiety na ogół lubią wszystko mieć zaaranżowane i zaplanowane. Nawet tworzą sobie scenariusze rozmów i swoje własne kreacje reakcji na pewne sytuacje podczas tego spotkania. Drogie Panie wyrzućcie wszystkie wystudiowane zachowania i uśmiechy. Macie być przede wszystkim sobą i potraktować randkę na tzw. spontanie. Nic tak nie odstrasza partnera jak sztucznie zachowująca się kobietka. Facet od razu to wyczuje, że nie jesteście naturalne. I wtedy pojawia się swego rodzaju podejrzliwość z jego strony, ze coś przed nim ukrywacie. Taka randka, choć mogła mieć nadzieję na kolejne spotkania, kończy się rozczarowaniem  kobiety. 

4. O czym rozmawiać na randce

O czym rozmawiać lub czy w ogóle na randce dużo rozmawiać w dużej mierze zależy od miejsca spotkania. Jeżeli umówiliście się do kina, to trudno, aby w trakcie seansu rozpoczynać konwersację. Dlatego może się ona odbyć przed seansem lub po nim. 

Na pierwszej randce nie polecam tylko kina, a raczej najpierw miejsce, gdzie będziecie mogli się spokojnie poznać i porozmawiać. O czym rozmawiać z chłopakiem na randce dowiesz się z artykułu https://kobiecystyl.pl/pytania-do-chlopaka-o-co-pytac-na-randce-ciekawe-zabawne-i-trudne-pytania/

5. Mowa ciała

Nic tak nie zbliża do siebie ludzi w rozmowie, jak mowa ciała. To dobry sposób komunikacji między dwojgiem  poznających się ludzi. Sympatię i zainteresowanie wzbudzają w nas ludzie, zachowujący się podobnie do nas. Podobne gesty, uśmiechy, lekkie grymasy mogą bardziej zbliżyć ludzi do siebie.

Nie znasz jeszcze za dobrze człowieka, ale jego mimika i postawa przyciąga cię do niego, bo jest bardzo podobna do twojej. Dlatego na randce podczas rozmowy, możemy naśladować pewne gesty drugiej osoby, aby wzbudzić większe zaufanie i nawiązać więź. Ale przy tym również należy być ostrożnym i nie bawić się w tzw. lusterko, bo możemy się same ośmieszyć. 

6. Pożegnanie

Pożegnanie jest najważniejszym etapem randki. O ile przez cały czas zależało wam na tym, aby się dobrze bawić, o tyle pożegnanie może pokazać, czy będzie kolejna randka. 

Niemniej jednak za mile spędzone chwile warto podziękować. I rodzaj podziękowania jest swego rodzaju sygnałem dla obu stron. Jeżeli jesteś zainteresowana kolejnym spotkaniem, to pokaż mu to  poprzez przytrzymanie jego dłoni lub niewinny pocałunek w policzek. Jeżeli mężczyzna jest zainteresowany kobietą, to na pewno zaproponuje kolejne spotkanie lub nawiąże do takiej możliwości. 

Natomiast zdawkowe „zadzwonię”, może niekoniecznie świadczyć o tym, że możesz liczyć na kontynuację. Jeżeli chcesz mieć pełną kontrolę nad rozwojem dalszej znajomości, to możesz go sama zaprosić na niewinną kawę. 

Artykuł powstał we współpracy ze stroną KobiecyStyl.pl. Dziękujemy za przydatne rady!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jak zachować się na randce

Wersja do druku