Codzienne postoje przed lustrem, długie minuty spędzone z pudrem w ręku - to obraz części dnia każdej z nas. Niestety, to rzeczywistość, z którą kobiety muszą sobie dzielnie radzić. Są jednak metody, które ułatwiają codzienne walki. Makijaż permanentny pozwala utrzymać piękny wygląd bez cogodzinnych poprawek.
 Wykonany we właściwy sposób podkreśla naturalną urodę. Zanim jednak podejmiecie decyzję, warto zapoznać się z charakterystyką zabiegu.

Czym jest...
Jest to makijaż stały, który utrzymuje się przez okres 2 – 5 lat (jego trwałość to kwestia indywidualna każdej kobiety). Polega on na wprowadzeniu pigmentu za pomocą aparatu z małą igłą. W pewnym sensie przypomina tatuaż, jednak w przeciwieństwie do niego, nie zostaje na stałe, a barwnik wprowadzany jest jedynie w naskórek. Stosowany jest do oczu, brwi i ust.
Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, dlatego podczas wykonywania go we wrażliwych miejscach, stosuje się preparaty znieczulające. Pewien dyskomfort odczuwać będziecie także kilka dni po wizycie u kosmetyczki. Właściwy kolor makijażu jest bledszy niż ten bezpośrednio po zabiegu.
Na makijaż permanentny można stosować normalny makijaż.

Dla kogo...

Dla kobiet, które chcą ukryć niedoskonałości, a nie mają czasu ani ochoty na ciągłe poprawki. To dobre rozwiązanie dla osób uczulonych na kosmetyki, noszących okulary, sportowców.

Przeciwwskazania...
Makijaż permanentny nie zalecany jest dla kobiet z łuszczycą, często występującą opryszczką, chorobami oczu, cukrzycą, kobiet w ciąży oraz przyjmujących leki sterydowe.

Na co warto zwrócić uwagę przed...

Pamiętajcie, że makijaż permanentny jest zabiegiem, którego efekty utrzymują się przez kilka lat. Poproście kosmetyczkę o wykonanie próbnego makijażu przed wykonaniem tego właściwego. Dobrze jest też dać sobie odrobinę czasu na zastanowienie się, oswojenie ze zmianą. Zróbcie sobie zdjęcie, a potem podejmijcie decyzję.
Ważnym jest również wybór salonu. Zapytajcie o atesty, certyfikaty. Kosmetyczka powinna posiadać tytuł linergisty, zwróćcie uwagę także jej doświadczenie.
Przed wykonaniem makijażu zapytajcie kosmetyczkę o sposoby przygotowania do zabiegu. W zasadzie nie ma co do tego wymagań, jednak np. do makijażu ust konieczne jest ich odpowiednie nawilżenie.
Przed wykonaniem zabiegu warto również wykonać testy uczuleniowe.
Spytajcie kosmetyczkę także o możliwość korekty makijażu. Wykonywana jest ona za pomocą barwników w kolorze skóry. W niektórych gabinetach wliczona jest w cenę zabiegu.