Nadmierna potliwość to problem dotykający wielu kobiet. Ile razy musiałyście zrezygnować z włożenia lubianej bluzki, która po chwili noszenia ma okropne plamy? Wydawałoby się problem nie duży, jednak sprawia, że czujemy się bardzo niekomfortowo. A to dopiero początek. U niektórych osób lista niedogodności z tym związanych jest jeszcze większa.

Dolegliwość ta spowodowana jest większą aktywnością jednego z gruczołów potowych. Istnieją teorie, że może mieć również podłoże genetyczne. Najczęściej  objawia się poprzez większą wilgotność dłoni, stóp oraz pach, czasem innych części ciała.

Jest dobra wiadomość...

Czy nie miło byłoby pozbyć się tego kłopotu? Jakiś czas temu na rynku pojawiły się preparaty, które urzeczywistniają to marzenie. W przeciwieństwie do tradycyjnych antyperspirantów ich działanie nie polega jedynie na niwelowaniu przykrego zapachu. Sprawia, że problem mokrych pach... po prostu znika!!! Wydaje się to niewiarygodne dla osób, którym spędza to sen z powiek. Jednak naprawdę warto spróbować. Ich działanie polega na zmniejszeniu aktywności gruczołów potowych. Likwidują zatem lub zmniejszają dolegliwości związane z nadmiernym poceniem się.

Do dzieła...
Antyperspiranty te mają postać roll-on. Stosuje je się zewnętrznie, na noc i  zmywa rano. Aby dostrzec skutki wystarczy aplikować je raz na tydzień. Gdy nie odczujecie efektów przy pierwszym razie można zwiększyć częstotliwość używania. Czasami dystrybutorzy zalecają stosowanie codziennie, jednak zazwyczaj nie ma takiej konieczności. Każda z Was na pewno odczuje to różnie, tak jak w przypadku każdego leku czy kosmetyku. To jak zareaguje nasz organizm to indywidualna sprawa, dlatego po jakimś czasie same będziecie wiedziały jak często go używać, i który z dostępnych jest najskuteczniejszy.
Po nałożeniu preparatu często odczuwamy swędzenie. Czasem jest ono mniejsze, czasem większe. Nakładając go możemy łatwo podrażnić skórę, dlatego róbmy to na czystą, dobrze osuszoną skórę, nigdy po goleniu. Preparat dość silnie odbarwia ubrania, więc po nałożeniu, a przed umyciem nie wkładajcie kolorowych bluzek. Warto odczekać chwilkę aż płyn odrobinę się wchłonie.

W miarę wzrostu popularności tych preparatów na rynku pojawia się ich coraz więcej. Ich zakup nie stanowi najmniejszego problemu, dostępne są w każdej aptece. Jednak jak na tak rewelacyjne działanie w dalszym ciągu mówi się o nich zdecydowanie za mało. Warto zatem rozpowszechnić wiadomość o ich istnieniu. Pomoże to wielu Paniom pozbyć się męczącego problemu.
Jeśli więc borykacie się z nadmierną potliwością, nie zastanawiajcie się ani chwili, tylko biegiem do apteki. Będzie o jeden problem mniej.