Pewnie wiele z Was przyznałoby, że zazwyczaj nie ma czasu, aby pozwolić sobie na taki luksus jak nuda czy lenistwo. Praca, dom i codzienne obowiązki sprawiają, że cały czas pozostajemy w biegu i mamy ręce pełne roboty. Właśnie dlatego warto pozwolić sobie od czasu do czasu na trochę wolnego i zamiast marnować go bezczynnie, pomyśleć o tym, co ciekawego możemy zrobić.
Zima to pora roku, w której ciężko znaleźć motywację, by wyjść z domu i zrobić coś ciekawego. Kiedy mamy tylko chwilę wolnego czasu wolimy spędzić go czytając gazetę, oglądając telewizję, przykryte ciepłym kocem z kubkiem gorącej herbaty w dłoni.

Są dni, kiedy faktycznie ciężko jest nam wyjść z domu. Na dworze hula wiatr, siąpi deszcz czy pada śnieg. Wtedy właśnie możemy pomyśleć, o jakimś pożytecznym zajęciu, dzięki któremu poczujemy się lepiej, a czas który w ten sposób spędzimy nie będzie zmarnowany. Oczywiście zawsze dobrym rozwiązaniem jest zabranie się za przeczytanie nowo zakupionej książki, do której nie miałyśmy okazji wcześniej zajrzeć. Możemy także poszukać w internecie, jakie nowe pozycje książkowe ukazały się na rynku, by wiedzieć co sobie sprawić.

Jeśli jednak akurat nie mamy ochoty na czytanie i energia pozwala nam na więcej, może warto zabrać się za przejrzenie swojej garderoby w szafie? Zazwyczaj większość z nas zbyt często nie ma czasu do niej zaglądać i na bieżąco segregować rzeczy, których już nie nosi. To także dobra okazja do tego, by być może odnaleźć dawno nie noszone już rzeczy. Być może akurat coś nas zainspiruje i po kilku zabiegach krawieckich nadamy swoim ubraniom nowy charakter.

Zimowe popołudnia to również dobra okazja do tego, by oddać się ciekawym pasjom manualnym. Może akurat odnajdziesz w sobie inspiracje na tworzenie ciekawej biżuterii w stylu hand made, czy zainspiruje Cię sztuka decoupage. Wszelkie potrzebne informacje jak się do tego zabrać znajdziesz w internecie. Internet to także dobre źródło na spędzanie czasu, pod warunkiem oczywiście, że nie spędzamy w nim wielu godzin siedząc na portalach społecznościowych czy bezmyślnie przeglądając różne strony. Być może natchnie Was np. na stworzenie własnego bloga? Może będzie to blog kulinarny albo modowy? Aktualizując go na bieżąco będziemy miały ciekawe zajęcie, czegoś się nauczymy, a być może okaże, że to co robimy spotka się z zainteresowaniem innych internatów czy naszych znajomych? Na pewno warto spróbować!

Przynajmniej jeden zimowy wieczór w tygodniu powinnyśmy poświęcić naszemu ciału. Kąpiel w olejkach aromaterapeutycznych, świece, maseczki, peeling całego ciała, pachnidła, manicure, pedicure – tego właśnie Ci trzeba, aby poczuć się zrelaksowaną i piękną!

Pochłonąć do reszty nas także  zimą poszukiwanie inspiracji na wakacyjne wyjazdy. Możesz więc poprzeglądać przewodniki, poszukać ciekawych miejsc, które chciałabyś zobaczyć i zacząć planować najbliższy urlop.

Pamiętajmy, że zima nie jest taka zła, jeżeli tylko znajdziemy na nią sposób. Nie warto także wszystkich wieczorów czy weekendów przesiadywać w domu. Z pewnością dobrym pomysłem będzie: wyjście do klubu, zaproszenie koleżanek na babskie ploteczki, wyjście do kina, na łyżwy czy siłownię!

Wszystkim Wam życzymy aktywnej zimy!