Biżuteria różnego rodzaju jest elementem ubioru ludzi od setek lat. Zmienia się materiał, technologia produkcji, wzory, ale biżuterię noszono już wieki temu. Jej podstawowym zastosowaniem jest ozdoba naszego ciała. W dzisiejszych czasach biżuterię możemy kupić w bardzo wielu miejscach. Może to być lokalny jubiler, znana sieciówka, jak i również unikatowa i autorska biżuteria ręcznie robiona sprzedawana m.in online. Dzisiaj postaram się odpowiedzieć na pytanie, czy biżuteria handmade jest dobrym wyborem i jakie są zalety ręcznie robionej biżuterii artystycznej.

 

Biżuteria handmade – jak powstaje

Ręcznie robiona biżuteria to w 100% ozdoby wykonane z dbałościa o każdy detal. Wykonywane są one przez osoby, które traktują swoją profesję zarówno jako przyjemność jak i pracę. Dzięki temu powstają prawdziwe dzieła tworzone prosto od serca. Ręcznie robiona biżuteria artystyczna może poszczycić się tym, że jej poszczególne elementy są niemalże niepowtarzalne. To wyróżnia ją na tle innych ozdób i dodatków.

Dla kogo jest taka biżuteria? Po pierwsze biżuterię artystyczną wybiorą osoby ceniące sobie nietuzinkowość i niepowtarzalność wzorów. Może to być zarówno srebrna czy złota biżuteria, jak i wykonana ze stali chirurgicznej z dodatkiem kamieni szlachetnych. Możliwości jest wiele. To nie ma jednak znaczenia, znaczenie ma to, że każdy z elementów powstaje osobno. Osoby tworzące takie produkty przykładają bardzo dużą wagę do detali, wykonując je z najwyższą starannością i z wykorzystaniem materiałów największej jakości. Biżuteria ręcznie robiona wymaga dużego nakładu pracy, jednak kupując ją możemy być pewni, że posiadamy małe dzieło sztuki i jedyny w swoim rodzaju dodatek. 

Biżuteria ręcznie robiona – oferta

Biżuteria ręcznie robiona może być wykonana na indywidualne zamówienie, jak i również kupiona z gotowych produktów. Decydując się na pierwszą opcję mamy możliwość stworzenia czegoś niepowtarzalnego ręcznie robiona bransoletka przygotowana według naszych osobistych preferencji czy też zaprojektowane przez nas kolczyki lub naszyjniki, to wspaniały pomysł na prezent jak i wybór dla siebie. Dzięki indywidualnemu projektowi możemy dopasować bransoletki, wisiorki jak i inne produkty idealnie do naszych potrzeb i stylu naszego ubrania. Nie zawsze jest to możliwe kiedy decydujemy się na gotowe rozwiązania.

Najczęściej na tego rodzaju biżuterię decydują się osoby ceniące niepowtarzalne i oryginalne wzory. Osoby, które lubią się wyróżniać na tle tłumu. Takie właśnie możliwości daje ręcznie tworzona biżuteria. Ważnym elementem jest cena biżuterii. W przypadku ręcznie robionej wiele osób może uważać, że cena będzie bardzo wysoka. Jednak wcale tak nie jest i w wielu wypadkach jest ona porównywalna z ceną biżuterii w sklepach.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku