Wielu z nas oczekiwało Sylwestrowego szaleństwa już od kilku miesięcy. Planowaliśmy gdzie wyjedziemy, w co się ubierzemy czy co będziemy jeść. Oprócz tego warto jednak zadbać o kondycję własnego ciała i umysłu, by w formie powitać Nowy Rok 2011.

Jak wynika z sondażu GfK Polonia przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej", prawie co trzeci Polak (28 proc.) spędza sylwestrową noc na prywatce ze znajomymi. Niewiele mniej (27 proc.) bawi się tylko z najbliższą rodziną lub we dwoje z partnerem (27 proc.).


Bale nie cieszą się u nas aż takim zainteresowaniem. Na sylwestrową imprezę do hotelu lub restauracji wybiera się zaledwie 5 proc. ankietowanych. Jeszcze mniej (3 proc.) chce się bawić na imprezach masowych pod gołym niebem.

Niezależnie od tego, jak będziemy chcieli spędzić tą wyjątkową noc w roku warto się do niej odpowiednio przygotować.

Przede wszystkim powinniśmy się dobrze wyspać- chcąc przetańczyć całą noc musimy mieć siłę. Niewyspani i zmęczeni już po kilku godzinach poczujemy się senni i zaraz po przywitaniu Nowego Roku będziemy marzyli tylko i wyłącznie o tym, aby pójść spać. W trakcie snu zregeneruje się również nasza skóra i będziemy lepiej wyglądać.

Dietetycy i radzą nam również gorącą kąpiel przed samym wyjściem na zabawę. Możemy do tego użyć relaksujących, pachnących olejków. W ten sposób odprężeni i zrelaksowani  pozbędziemy się wszystkich stresów nagromadzonych w ostatnim czasie.

Nie przesadzajmy z alkoholem, nigdy nie pijmy na pusty żołądek! Pamiętajmy o tym zwłaszcza, kiedy Sylwestra spędzać będziemy pod gołym niebem. Dobrze wiedzieć więc, że alkohol pity w umiarkowanych ilościach może nas rozgrzać, ale w dużych wyziębia.

Nie zapomnijmy o postanowieniach noworocznych!

Co roku część z nas stara się podjąć nowe wyzwanie, jakim będzie postanowienie noworoczne. Jeśli mamy jeszcze trochę czasu, warto się nad tym zastanowić, by w sylwestrową noc o 24.00 podjąć decyzję o zmianie czegoś na lepsze.  W tym roku według sondażu tylko 17 proc. badanych Polaków zadeklarowało, że podejmie jakieś zobowiązanie noworoczne. Od 1 stycznia najczęściej rzucamy palenie (26 proc.) albo przechodzimy na dietę (17 proc.). Więcej czasu bliskim chce poświęcić w 16 proc. respondentów.