W dzisiejszym świecie większość z nas ma bardzo mało czasu. Masa spraw do załatwienia, praca, szkoła, to wszystko sprawia, że czasu dla naszych najbliższych mamy bardzo mało. A jeśli poświęcamy naszym przyjaciołom mało czasu nie dziwmy się, kiedy się od nas odwrócą. Co zrobić, aby nasi przyjaciele nie czuli się zaniedbywani?

Ustalcie datę waszych stałych spotkań


Wybierzcie dzień, który najlepiej wam odpowiada, np. każdy czwartek, sobota, co dwa tygodnie, lub 9 każdego miesiąca. Ustalcie, że wtedy nikt ani nic nie będzie wam przeszkadzało. I róbcie to, na co tylko macie ochotę. Seans filmowy, kolacja w restauracji, czy szalony wieczór w klubie. I czcijcie ten dzień jako wasze święto.

Nie wykręcaj się brakiem czasu

Oczywiście zdarza się, że masz tyle spraw na głowie, że nie masz nawet, kiedy usiąść. Ale kiedy właśnie stoisz w drzwiach przygotowana na wyjście na wymarzone zakupy, a dzwoni do Ciebie przyjaciółka w stanie ciężkiej depresji, postaraj się nie spławiać jej typowym tekstem „ Mam tyle zajęć, że nie wiem, w co ręce włożyć”. Zaproponuj, że możecie iść razem na zakupy/ do urzędu/ przychodni, gdyż musisz załatwić to, co zaplanowałaś, a później wyskoczycie gdzieś spokojnie pogadać. Dasz jej wtedy do zrozumienia, że jej problemy Cię interesują, i załatwisz dwie sprawy za jednym razem ;-).

Staraj się, aby Twój facet nie zajął miejsca przyjaciółki

Pewnie każda z nas doświadczyła tego zjawiska, kiedy nasza przyjaciółka spotykała tego Jedynego, i nagle nie miała dla nas czasu. W pewnym sensie jest to zrozumiałe, bo pewnie tez każda z nas była kiedyś zakochana ;-) . Pamiętajmy, więc kiedy spotkamy cudownego faceta, że nie zawsze może być tak wspaniale i pewnego dnia zechcemy się komuś wypłakać...i wtedy to będziemy potrzebować tej zaniedbanej przez nas osoby. Co zrobić żeby tego uniknąć? W stanie silnego zauroczenia normalne jest, że każdą wolną chwilę chcesz spędzać z nim. Ale tak być nie może! Postaraj się rozkładać czas poświęcany chłopakowi i przyjaciółce przynajmniej w proporcji 3/4, aby nie czuła się całkowicie zepchnięta na dalszy tor. W miarę możliwości staraj się organizować wspólne spotkania. Możecie wyskoczyć we 3, lub większą grupą do baru czy pizzerii, tak aby ona też miała okazję poznać Twojego faceta, i nacieszyć się Tobą ;)

Okazuj jej, że o niej pamiętasz

Nigdy nie zapominaj o jej urodzinach, czy imieninach. Jeśli stać Cię na wydanie większej ilości gotówki kup cos, co idealnie wpasowuje się w jej gusta, mogą to być jej ulubione perfumy, bransoletka, która strasznie jej się podobała czy biografia jej ulubionej aktorki. Dasz jej w ten sposób do zrozumienia, że dobrze ją znasz i słuchasz jej, kiedy mówi Ci o tak „błahych” sprawach. Jeśli jednak Twój portfel jest pusty, poświęć troszkę czasu, ale stwórz cos, co pokaże jej jak jest Ci bliska, jak wiele razem przeżyłyście i ile jej zawdzięczasz:
-Album z waszymi zdjęciami, opisany śmiesznymi anegdotami czy opisujący sytuację, w której dane zdjęcie było zrobione.
-Wiersz o waszej przyjaźni.
- Własnoręcznie narysowany portret przedstawiający was obie.
- Krótkie opowiadanie o historii waszej przyjaźni.

Na pewno doceni wysiłek, jaki włożyłaś w stworzenie takiego prezentu i uświadomi sobie jak cenna jest wasza przyjaźń.