Nadszedł czas kiedy zamiast na wizytę do fryzjera szukamy hair designerów, czyli stylistów fryzur. Pod tą magiczną, anglojęzyczną nazwą kryją się fryzjerzy, którzy na Twojej głowie mają wyczarować istne cuda w postaci indywidualnie dobranej fryzury, profesjonalnego, a zarazem nowatorskiego cięcia czy koloru stworzonego z myślą o Twojej karnacji i stylu bycia.
Dzisiaj wszystko określamy mianem tajemniczego hasła "design". Do niedawna był to jednak termin kojarzony raczej  z dziedzinami grafiki użytkowej i wzornictwa przemysłowego. Co ciekawe oryginalnie pochodzi on z łacińskiego słowa "designare", co oznacza "wyznaczać", "mianować". Z kolei włoskie "disegno" to "rysunek". W późniejszym czasie pojęcie zostało przejęte przez inne języki, określając (tu cytuję za wikipedią): plan, rysunek stworzony dla pokazania wyglądu i budynku, ubrania lub dowolnego obiektu zanim powstanie, sam akt tworzenia, układ linii lub kształtów tworzących wzór lub dekorację , rezultat planu, intencji, zamiaru, rzecz projektowana.  

Osoba nazywająca siebie mianem "hair designera" czy salon, który swoją nazwę z fryzjerskiego zmienił na "Hair Design Studio" czerpać ma więc wiele z dziedziny sztuki i projektowania. Nie chodzi jedynie o ścięcie, upięcie czy farbowanie włosów. Hair design to coś więcej. To sztuka, jaką na Twojej głowie mają stworzyć jej pasjonaci.

Jedną z najbardziej znanych kreatorek wizerunku i stylistką fryzur jest Jaga Hupało, która od 2000 roku prowadzi własną pracownię w Warszawie. Na jej oficjalnej stronie internetowej czytamy: Mój klient jest moim natchnieniem, inspiracją. Bywa przyjacielem. Obserwuję, słucham, działam. Nieoczekiwana zmiana miejsc, bo człowiek jest mi potrzebny by tworzyć. Teraz. Kieruję się intuicją. Moje wyznanie wiary: Forma, Harmonia, Całość. Nie ma "fryzury" bez człowieka – powiedz mi kim jesteś, albo kim chcesz być...

Wybierając się  do profesjonalnego stylisty fryzur musimy liczyć się z tym, że za usługę zapłacimy drożej niż u tradycyjnego fryzjera. Mamy jednak gwarancję, że będzie to osoba wyszkolona również pod względem kształtowania wizerunku oraz stylizacji. Dzięki temu potraktuje nas indywidualnie, przeprowadzając z nami wcześniejszy wywiad. Zwróci uwagę na nasz charakter, temperament, kolor oczu, kształt twarzy oraz czym się w życiu zajmujemy. Zaproponuje nam nietuzinkową metamorfozę obowiązkowo w specjalnie wystylizowanym wnętrzu. W dobrych salonach już samo wnętrze jest w stanie powiedzieć więcej o dobrym guście osób, które w nim pracują. Dodatkowo możemy liczyć, że zostanie zaproponowana nam kawa , herbata, a czasem nawet kieliszek wina!

Jeżeli już podejmiemy decyzję o chęci zmiany własnego wizerunku i zapragniemy wyczarować na swojej głowie niepowtarzalną fryzurę, warto poszukać salonu, w którym trafimy pod nożyce hair designera. Popytajmy wcześniej jednak znajomych lub poszukajmy opinii w internecie, by mieć pewność oddania się w zaufane ręce.