Aby włosy lśniły i były w idealnym w stanie, każdy fryzjer musi mieć dobre i sprawdzone produkty.  Także sprzęt i urządzenia, które używamy świadczą o profesjonalizmie salonu. Często nie wiemy, która hurtownia jest godna zaufania i gdzie warto szukać. Wszystko o wyposażeniu salonu fryzjerskiego, znajdziesz poniżej. 
 
1.      Dobre produkty fryzjerskie – czym się kierować?
2.      Co wziąć pod uwagę, wybierając konsoletę fryzjerską?
3.      Jak wybrać dobry fotel fryzjerski?

Dobre produkty fryzjerskie – czym się kierować?
 
Aby korzystać z profesjonalnych kosmetyków najlepszej jakości, trzeba wiedzieć gdzie je dostać. Jednym z wyborów jest hurtownia fryzjerska online, gdzie możemy wybrać markę, która nas przekonuje, a także odnaleźć nowości na rynku. Warto zaufać hurtowniom, które sprawdzają i testują produkty przed ich sprzedażą. W internecie zakupy są bardzo wygodne i można znaleźć nie tylko podstawowe kosmetyki, ale także wszelkiego rodzaju gumy, woski, żele czy kremy. Dobrej jakości kosmetyki idealnie utrwalają fryzurę i posiadają właściwości odżywcze. Oprócz kosmetyków ważne są akcesoria fryzjerskie, takie jak przyborniki i kabury fryzjerskie i narzędzia. Do tego należą także gumki, wsuwki, czy pędzelki. Niektóre z nich są jednorazowego użytku, dzięki czemu nie trzeba ich sterylizować czy dezynfekować. Dobrej jakości nożyczki to podstawa dobrego salonu. Ponadto nie można zapomnieć o szczotkach i grzebieniach dostosowanych do każdego typu włosów. 
 
 
Co wziąć pod uwagę, wybierając konsoletę fryzjerską?
 
Każdy salon potrzebuje dobrą konsoletę, która robi dobre wrażenie na kliencie. Poza wizualnymi aspektami warto wziąć pod uwagę także praktyczne. Ważna jest poręczna półka z kilkoma szufladami, gdzie można pomieścić wiele akcesoriów. Kolejnym udogodnieniem są gniazda zasilania wbudowane w konsoletę. Niektóre modele oferują podnóżek, który zapewnia wygodę klientom.  Na rynku można znaleźć konsolety fryzjerskie pojedyncze lub podwójne.  Wybór zależy od wielkości salonu, czy zależy nam na mobilności mebla  oraz, czy prywatność klienta jest priorytetem. Podwójna sprawdzi się przy małym metrażu, gdzie nie ma możliwości przesuwania jej. Jeśli dysponujemy większym metrażem i zależy nam na wygodzie klienta, polecane są pojedyncze. Istnieją także konsolety wiszące na ścianie, pozwalające zaoszczędzić maksimum miejsca.
 
Jak wybrać dobry fotel fryzjerski?
 
Do najważniejszych mebli fryzjerskich należy fotel. Powinien być nie tylko funkcjonalny, ale także w dobrym stylu. Najlepsze fotele fryzjerskie to nie tylko zwykłe siedzisko, ale łączą wiele funkcji. Ważnym aspektem jest sprawna i szybka regulacja wysokości, np. dzięki siłownikowi hydraulicznemu oraz możliwością zmiany kąta oparcia. Wybierając fotel, możemy zdecydować się na podstawę w kształcie koła lub kwadratu, która pozwoli na utrzymanie mebla w czystości. Jednak ich waga uniemożliwia na przesuwanie ich w inne miejsce. Mobilniejsze są fotele osadzone na pięcioramiennej podstawie z kółkami. Nie można zapomnieć o wysokiej jakości materiałów, tutaj warto wyróżnić meble fryzjerskie Panda. Profesjonalne siedziska pozwalają na komfort i bezpieczeństwo klienta, a także wygodę fryzjera. Szerokie i miękkie siedzisko to kolejny punkt, który wziąć pod uwagę. Fotel jest miejsce, gdzie klient spędza minimum godzinę i musi czuć się wygodnie, dlatego wyprofilowane oparcie to podstawa. Także odpowiednia wysokość podłokietników daje możliwość na stabilne trzymanie ramion. Ostatnim elementem jest wybór tapicerki. Ta łatwo zmywalna i przyciągają oko sprawdzi się idealnie. Dzięki temu zmyjemy łatwo włosy, czy bród i także będzie miała ciekawy design. 
 
 
 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Fryzjer Kraków

Wersja do druku